I veterinární péče se dá dělat ještě lépe.

I veterinární péče se dá dělat ještě lépe.
Datum: 6.9.2016 21:07
Autor: Josef Panocha
Kategorie: I veterinární péče se dá dělat ještě lépe., Zajímavosti,

Péče o zdraví našich „zvířecích společníků“ doznala výrazného posunu. Veterinární lékaři dokáží lépe diagnostikovat a léčit i onemocnění, která byla ještě nedávno neřešitelným problémem. Nové přístupy k veterinární péči se u nás ale ujímají pomalu. Nejde přitom pouze o chápání přežité praxe „čekáren“ veterinárních ordinací, kde se běžně setkávají zdraví a nemocní jedinci. K čemu to vede netřeba rozvádět. Že zdravější princip péče o domácí mazlíčky nemusí být hudbou budoucnosti ukazuje příklad z Malých Přílep na Berounsku, kde se zrodila myšlenka jedinečného projektu: „Veterina, jak si ji přejete.“

VeMAP VETERINA

Je moderní „prvosledové“ veterinární pracoviště. V rámci poskytovaných služeb zavádí zahraniční zkušenosti osvědčených forem komplexní péče. Opírá se o nosné pilíře v podobě 4 samostatných divizí s jedním sjednocujícím prvkem: Maximální informovanosti klienta.

Co tím chceme dokázat? Že i veterinární péče se dá s odpovídajícími odbornými znalostmi a praktickými zkušenostmi lékařů a kvalifikovaného personálu dělat ještě lépe,“ říká vedoucí lékař kliniky MVDr. Miloš Havelka. V čem spočívají odlišnosti od jiných pracovišť? „Především ve specifikaci práce zmíněných divizí, které lze pro obecnou  představu vystihnout heslovitě:

VeMaP Rodiný veterinární lékař – „Nemáte čas - máte nás“

VeMaP Klinika – „Veterina přátelská ke zvířatům i majitelům“

VeMaP Vzdělávání – „Naučíme Vás porozumět Vašemu zvířeti“

VeMap E-shop –„Pro pohodlí našich klientů“

Jaké výhody tento model kliniky přináší pro naše klienty? "Nesporné a nejen z hlediska úspory času. Příkladně ve využívání služeb „Rodinného veterinárního lékaře“. Rozvádět přednosti, včetně nadstandardní výjezdové a pohotovostní služby není zapotřebí. Z pohledu kliniky stavíme na právech klienta v přístupu k informacím. Naši klienti mají on-line přístup ke zdravotní dokumentaci svého zvířete. V případě, že by se klient rozhodl změnit veterinární pracoviště přechází s kompletní dokumentací. Vybavenost kliniky nám umožňuje rychle a přesně diagnostikovat onemocnění a v návaznosti i cíleně léčit. K tomu rovněž přispívá nový systém komunikace s klienty i odbavení pacientů. Samostatné ordinační hodiny u nás má vystudovaný specialista „zvířecí psycholog“, praktikující v oboru etologie. Rozumějte! Naším společným cílem je zdravé zvíře, nikoliv jen uzdravené zvíře. Víme, k čemu vede nadužívání léčiv. Z toho vyplývá i náš přístup k alternativní medicíně se zaměřením na homeopatii, fytoterapii a čínskou medicínu představující účinné formy šetrnější léčby zvířecích pacientů."

Co dodat? VeMaP VETERINA má něco do sebe, nejen z hlediska významu komplexní péče a potřebné osvěty, díky které mohou být naši zvířecí společníci zdravější, a tím pádem i šťastnější. 

 

http://www.vemap.cz/


Další články


Komentáře k I veterinární péče se dá dělat ještě lépe.