4 chyby, které děláte se svým psem

Datum:
6.1. 23:27
Autor:
Robert Panocha

Spí s vámi v posteli

Když svému psu dovolíte, aby s vámi spal v posteli, můžete si zadělat na pěkné problémy. Pes si tím pádem myslí, že je na stejné úrovni v rodinné hierarchii a po čase může zkoušet, co všechno mu dovolíte. Pejsek má mít svůj vlastní pelíšek, který je jeho územím.

Lidská strava

Pejskovi nedáváme zbytky s talíře ani se s ním nedělíme o vlastní jídlo. Výjimkou by byla situace, kdy máte na talíři nesolené uvařené maso. V takovém případě se můžete se svým mazlíčkem rozdělit. Mastnota, slanost a vyšší obsah sacharidů v lidské stravě není pro psy vhodný a takový potrava nedělá dobře jejich zažívacímu ústrojí. V praxi to může znamenat, že i když se snažíte dopřát svému pejskovi vše, na co má chuť, vlastně mu škodíte a zkracujete jeho zdravý a plnohodnotný život. Koneckonců vy sami také nejíte psí granule.

Zanedbané venčení

Hlavně u psů, kteří žijí v bytech je nezbytné venčení alespoň dvakrát denně. Během procházky se pejsek provětrá, proběhne a vyprázdní. Pokud budete zanedbávat venčení, nemůžete se následně divit, že může dojít k nehodě v podobě počůrání. Časté je i ničení věcí z nedostatku nových podnětů a nudy. To všechno ve většině případů vyřeší dostatečné a zábavné procházky.

Zanedbaná péče o srst

Některá psí plemena mají tu výhodu, že jejich srst je téměř bezúdržbová. Většinou jde o krátkosrsté psy. Pokud se však rozhodnete a pořídíte si více huňatého kamaráda, musíte počítat s pravidelným kartáčováním. Péči o srst je potřeba věnovat větší pozornost hlavně v období línání na jaře a na podzim. Zanedbání srsti může mít za následek nepříjemné žmolky a zacuchance, kdy následně není jiné řešení, než jejich odstřihnutí.

 


Další články