5 psích plemen, které si nejčastěji pořizujeme

Datum:
4.4. 20:32
Autor:
Jiřina Houžvičková

Každý mazlíček je něčím originální, ale je několik ras, které se v domácnostech objevuje nejčastěji. 

  1. Německý ovčák

Německý ovčák se už dlouhá léta drží v žebříčku oblíbenosti na prvních místech. Díky své povaze, je německý ovčak nejenom skvělým hlídačem, ale také perfektním parťákem pro celou rodinu, zejména pro děti. Zároveň péče o něj nevyžaduje tolik práce a pokud mu pořídíte pohodlnou boudu, může být celý rok na zahradě. Chcete-li mu udělat radost, nepohrdne pravidelným vyčesáváním a dlouhými procházkami. 

zdroj:pixabay.com/Capri23auto

 

 

  1. Zlatý retrívr

Zlatý retrívr je velmi přátelský a společenský pes. Díky své srsti může být i celý rok na zahradě, ovšem větší radost mu uděláte svojí společností u vás doma. Tato rasa je opakovaně vyhledávána u rodin s dětmi, právě pro svoji skvělou povahu. Zlatý retrívr se často uplatní jako slepecký nebo asistenční pes. Pokud mu dopřejete dostatek pohybu, je skvělým společníkem i do bytu. 

zdroj: pixabay.com/Pexels

 

  1. Čivava

Nejmenší, nejoblíbenější pes. Možná právě pro svůj vzrůst je čivava velmi oblíbená. Díky své velikosti se perfektně hodí do bytu. V žebříčku nejlepších hlídačů bychom tuto rasu hledali jen těžko, ale právě díky své velikosti je čivava odvážným a ostražitým "kabelkovým" alarmem. I čivava velmi přilne ke své rodině a vyžaduje společnost. 

zdroj:pixabay.com/27707

 

  1. Border kolie 

Border kolie jsou kromě své popularity dobře známé také svou inteligencí. Dříve se využívali především jako ovčáčtí psi. Pokud do nich investujete dostatek času a práce, dokáží se naučit až neuvěřitelný kousky, základní povely jsou u nich samozřejmostí. Border kolie je ideálním psem k domu a zahradě, potřebuje opravdu hodně pohybu a společnosti. 

zdroj:pixabay.com/alihasadd25

 

  1. Jorkšírský teriér

Tyto malé lovce hlodavců můžete vidět především na sídlištích. I přes svůj malý vzrůst má jorkšír velký temperament a v blízkosti jiných psů to rozhodně není on, kdo se hned podřídí. Jorkšír je skvělý do rodin s dětmi, ale i jako společník pro seniory. Nepotřebuje sice tolik pohybu, jako německý ovčák, uděláte mu však radost pravidelnou procházkou i následným odpočíváním na gauči. 

zdroj: pixabay.com/pezibear