Pět největších psích milovníků zimy

Datum:
16.2. 07:21
Autor:
Jiřina Houžvičková

zdroj: pixabay.com/3938030

 

Chystáte si pořídit pejska na zahradu a přemýšlíte, který venku vydrží i v tomto chladném počasí? Vybrali jsme 5 plemen, které si ve sněhu doslova libují

ALJAŠSKÝ MALAMUT

Pozor, nepleťte si s Huskym. Husky je drobnější a i rychlejší. Malamut má svalnaté tělo s hlubokým hrudníkem. U tohoto plemena je důležitá socializace a pohyb. Nemá rád společnost jiných psů, upne se na jednoho pána, ale má velmi rád děti. Malamut je tiché zvíře, málo kdy štěká a když, tak vyje.

zdroj: pixabay.com/olginaa84

 

AKITA INU

Akita Inu je velmi inteligentní a věrný pes. Rychle a dobře se učí, ale umí být i tvrdohlavý a rozkaz splní, až když oni chtějí. Akita je plemeno, které se skvěle hodí k dětem, ale k ostatním psům je třeba ho socializovat už od štěněte. Je to mohutný pes s hrubou srstí s podsadou, barva srsti může být červená, sezamová, žíhaná a bílá. 

zdroj: pixabay.com/christina0chiz

 

 

BERNSKÝ SALAŠNICKÝ PES

Bernský salašnický pes, je skvělé plemeno do rodiny, miluje děti,ale velmi rychle si zamiluje i nové tváře, proto není zrovna nejlepší hlídač. Je to dlouhosrstý, tříbarevný pes, který dokáže dělat záchranářské práce a vyhledávat lidi ztracené pod lavinou. 

zdroj: pixabay.com/Peter077

 

 

NĚMECKÝ OVČÁK 

Německý ovčák je u nás jedno z nejoblíbenějších plemen. Velmi inteligentní, věrný a skvělý hlídač. Má rád společnost dětí, potřebuje dostatek pohybu a není náročný na péči. Jsou to středně velcí a svalnatí psi, kteří se často objevují ve filmech. 

zdroj: pixabay.com/Bieniu94

 

 

SAMOJED

Samojed je nekonfliktní pes, který je ideální do rodiny. Je to sice větší plemeno, ale jako hlídač není vhodný. Samojed připomíná plyšového medvídka, kterého má každý chuť pomazlit. Je i velmi aktivní a opravdu se rád mazlí.

zdroj: pixabay.com/Tierkunst