5 tipů pro zdraví vašeho psa

Datum:
6.1. 23:27
Autor:
Robert Panocha
Kategorie:
Péče o zdraví,

 Proto pro vás máme hned 5 tipů, díky nimž můžete svému pejskovi umožnit spokojenější život.

Kvalitní a vyvážená strava

Chcete zdravého mazlíčka? Začněte od misky! Správná výživa psa je základ, proto se ještě před samotným pořízením čtyřnohého přítele informujte, co by měly granule obsahovat s ohledem na jeho potřeby (velikost, životní styl…).Kvalitní krmivo pro psy poznáte podle vysokého podílu masa. Vysoký podíl živočišných bílkovin váš chlupáč potřebuje stejně nutně jako vodu. Maso byste měli najít hned na prvním místě ve výpisu složení.

Dále porovnejte poměr obilovin vůči masu. Pokud po sečtení všech obilovin vyjde jejich vyšší podíl nad masem, dejte od žrádla raději ruce pryč. Nejlepší granule pro psy bez zvláštních nároků obsahují kolem 20 % bílkovin, 4 – 5 % vlákniny, vitamíny a do 20 % tuků.

Pravidelné prohlídky u veterináře

Jako chodí na pravidelné prohlídky k lékaři člověk, měl by svého veterináře navštěvovat také pes. Frekvence návštěv závisí na stáří psa, aktuální zdravotní stav a anamnéze, proto se domluvte přímo s ošetřujícím zvěrolékařem, jak často máte s pejskem docházet vy.

Očkování

Nepodceňujte důležitost očkování. Zákon všem pejskařům nařizuje očkování proti vzteklině, a to především pro její míru nebezpečí vůči člověku. Tam by váš zájem o očkování však neměl končit. Mezi další důležitá očkování patří očkování proti psince, zánětu jater, parvoviróze, leptospiróze nebo parainfluenze.

Ošetření proti parazitům

Pokud svého psa necháte ošetřit proti parazitům, nechráníte jen jeho pohodlí, nýbrž i jeho zdraví. Blechy, klíšťata, svrab a další parazité hojně přenáší řadu závažných onemocnění, která mohou mít fatální následky. Proto nezapomínejte na antiparazitní spreje, obojky nebo ampule na ochranu mazlíčků.

Pohyb

Ať už si pořídíte malého, nebo velkého psa, dbejte, aby se dostatečně hýbal. Berte jej na procházky kolem domu i do přírody, hrajte si s ním, aby musel běhat. Některá plemena mohou začít psychicky i fyzicky strádat, pokud s nimi pravidelně nevyrazíte ven, všechny psy ale ohrožuje obezita, jejímž následkem začne pes trpět bolestmi i dalšími obtížemi.


Další články