ANIMAL EYE nebije jen na poplach…

Datum:
26.4.2015 13:23

Stav v oblasti zájmových chovů  v ČR je neuspokojivý. 

ČR je  spolu se Slovenskem a dalšími východoevropskými

Státy považována za „vývoznu“ psů a koček pro celou Evropu. 

Smutné prvenství „množírenského byznysu“ s nekalými

praktikami a podvody radostí nenaplňuje. Na alarmující situaci dlouhodobě poukazují i mezinárodní organizace. 

ANIMAL EYE nebije jen na poplach…

Do nebe volající ignorace

Kam až může zajít ignorace  tzv. „nepapírových prodejů“,

které se týkají i registrovaných chovatelských stanic nikdo

odhadnout nemůže. Je to jako zastavit vlastním tělem  rozjetý vlak. Bezzubé nástroje bez patřičných postihů správních úřadů, které by mohly proti nezodpovědným, protiprávně jednajícím chovatelům u nás zasáhnout jsou k pláči. Co všechno je možné v Česku si přitom cvrdlikají vrabci na střeše. Ačkoliv platíme za stát „pejskařů“ nemáme jedinou obecnou normu, která by upravovala  práva a povinnosti. Příkladně v Austrálii by se chovatelé jakkoliv porušující zákon třásli hrůzou nejen z možných postihů vysokými pokutami, ale i trestů vězení. 

Animal Eye na tahu

Tma džungle „množírenského byznysu“ přesto začíná  prosvítat. Svoji zásluhu na tom má i nezisková organizace Animal Eye těsně spolupracující s dalšími organizacemi na ochranu zvířat v ČR, ale také Vier Ploten a EITAL v zahraničí.

„Kde je vůle je i cesta.“ soudí odborníci, advokáti, konzultanti Animal Eye. Nedivte se! Díky vytrvalému tlaku

na zákonodárce i orgány státní správy, a medializaci problematiky si na své konto mohli připsat první zářez na pažbě. Ukončení podnikatelské činnost tří hlavních překupnických subjektů působících na území Prahy. Kdo bude další, z pochopitelných důvodů prozradit nemohou. Jisté je, že monitoring inzertních portálů, a dalších kanálů prostřednictvím kterých se uskutečňuje prodej zvířat, umožňuje Animal Eye získané informace systematicky analyzovat, vyhodnocovat a podvodnou činnost podchytit v zárodku. Rozumějte! Podle nevládní organizace Vier Ploten prodej zvířat přes internet tvoří cca 10% evropského trhu. Očekává se, že tento objem poroste. Potřebná profesionalita a úsilí Animal Eye napřené správným směrem „množitelům“ po chuti není a nebude.  V obraze smysluplnosti projektu jde určitě o tah na branku.

Do prospěšných aktivit  hájit a prosazovat zájmy zvířat se

jako dobrovolníci můžete zapojit i Vy.

 

Informace naleznete na  www.animalleye.cz