Agresivní psi

Datum:
14.5.2015 08:05

Za agresivitou psů může být i chronická encefalitida. 

Příčin proč jsou psi agresivní může být mnoho. Za problémy agresivity nestojí jen nedůsledný výcvik. Na chování psa se může nepříznivě podepsat i přespříliš emocionální domov. 

Agresivní psi jsou nevyzpytatelní. Příčin, které mohou psa dovést k pokousání člověka či jiného zvířete se nabízí celá řada. Patří sem násilné zacházení, nadměrné škádlení, nepokárání psa, když vás při hře pokouše, málo pohybu, časté zavírání, fyzicky nepříjemné pocity spojené se stárnutím, či zraněním, špatná výživa i minimální kontakt s lidmi u štěňat a mladých psů. 

Agresivní psi 

Agresivita versus chronická encefalitida

Příčinou mnohých problémů s chováním, včetně agresivity je i chronická encefalitida. Jedná se o stav, který je způsoben zánětem centrálního nervového systému z reakce na očkovací látku nebo autoimunitní chorobou. 

Agresivní psi

Riskovat se nevyplácí

Problém varovných signálů agresivity psů není radno brát na lehkou váhu. Nalijme si čistého vína! Mnoho majitelů psů popírá, že jejich pes představuje pro své okolí  potenciální nebezpečí. Divíte se? Vžijte se do jejich role!

Považují to za urážku sebe samých. Na druhé straně jsou i  

tací, kteří se zkrátka stydí přiznat, že jim problém přerůstá přes hlavu neboť sami nevědí, jak se  s ním vyrovnat. 

Ať tak či jinak. Ignorovat agresivní reakce psů se nevyplácí. Jejich majitelé by si měli uvědomit, že se chování psa určitě zlepšovat nebude. Bez odborné pomoci se může dále jen zhoršovat. 

Neriskujte! Neváhejte, a začněte situaci řešit! Poradit Vám může i váš veterinární lékař.