Akupunktura může snížit podávání léků

Datum:
31.3.2015 14:09

Proč naši zvěrolékaři neslyší na léčivé účinky čínské medicíny spočívající v hlubších souvislostech? 

Máme-li psa je více než pravděpodobné, že u zvířecího doktora budeme, jak se říká pečení, vaření. Zavedené metody léčby zdravotních potíží domácích miláčků mají něco do sebe. Laici se o vedlejší účinky veterinárních léčiv příliš nezajímají, takže je stále co léčit. Že akupunktura manifestující vliv tradičního holistického přístupu na veterinární medicínu není zadarmo je jisté. Rozumějte! Jde, o prastarou léčebnou metodu, která by měla být v rukou vzdělaných odborníků.

Akupunktura může snížit podávání léků 

Komu svědčí temnota?

Výsledky vědeckých dokumentací, které se zájmem podpořila Americká veterinární lékařská asociace dokazují, že alternativní léčebné metody s využitím akupunktury mají účinný vliv na celou řadu nemocí. Akupunktura může dokonce dramaticky snížit i podávání léků s vedlejšími účinky. Z praktických zkušeností veterinárních lékařů je zřejmé, že nejúčinnější je při léčbě zdravotních potíží a chorob jako jsou:

  1. Svalové a kosterní problémy
  2. Kožní choroby a alergická dermatitida
  3. Chronické gastrointestinální choroby
  4. Neurologické problémy

Renomovaní, veterinární lékaři v zahraničí dosahují pomocí akupunktury znamenitých výsledků s psí displazií, ploténkami, artritidou, kožními alergiemi, poruchami ledvin a metabolickou nerovnováhou. Prostě řečeno: Akupunktura pomáhá tam, kde západní metody léčby selhávají nebo nejsou účinné. I proto je s podivem, jak malému zájmu našich zvěrolékařů se tato alternativní metoda těší, třebaže se ví, že není pro zvíře bolestivá a nemá vedlejší účinky. Neukázal to jen odborný seminář Veterinární akupunktury s mezinárodním certifikátem připravený TMC (institut vzdělávání v tradiční čínské medicíně), který gestor v roce 2013 z důvodu malého zájmu veterinárních lékařů musel zrušit.

A proto by nás opravdu zajímalo, co na to říká prezidium České asociace veterinárních lékařů, a jaký postoj k dalšímu vzdělávání svých členů zaujímá Komora veterinárních lékařů ČR? Svoje stanoviska nám mohou zaslat na adresu wikidog@wikidog.cz. Slibujeme, že je rádi zveřejníme.

 

 

Akupunktura spočívá v napichování jehliček do akupunkturních bodů, a tím dochází k ovlivňování toku životní energie Qi. Pokud energie proudí, je tělo v rovnováze. Dojde-li k zablokování proudu energie projeví se to v podobě nemoci.