Bezpečné hračky

Datum:
6.11.2014 12:34

Výrobci hraček pro psy nezahálejí. Široký sortiment užitečných a vtipných hraček na trhu je nepřehlédnutelný. Vybrat si pro psa vhodnou a bezpečnou hračku by rozhodně nemělo zůstat jen u toho, co nám padlo do oka. Důvody jsou na bíledni.

 

Hračky pro psy by měly být pokud možno odolné proti prokousnutí a vyrobené ze zdravotně nezávadných materiálů, což se o výrobcích čínské provenience pravděpodobně říci nedá.

 

Náš výběr bezpečné hračky z nezávadných materiálů by se měl orientovat na výrobky z hovězí kůže, tvrzené pryže, latexu, tvrdého dřeva, nylonu, juty, sisalu nebo bavlny.

 

Pro štěňata může být dobrou hračkou bavlněné lano s balonky vhodné k aportování, zkoušku síly i trénink žvýkacích svalů.

 

O zábavu malých psů se postará míček, který nesmí být menší než velikost jeho tlamy.

 

Dospělé psí klučiny zaujme inteligentní desková hra „Klurig“, „SmartDog“ nebo „Solitér“ při které musí čumákem nadzvihnout špalíčky v prohlubních, aby zjistili, kde se skrývá zasloužená odměna.        

 

 

Ať dáte přednost čemukoliv všechno, co je menší než psí tlama může zvířeti po spolknutí nebo uvíznutí v krku způsobit nemalé zdravotní problémy.