Bude pršet, když pes žere trávu?

Datum:
10.5.2015 13:10

Dobrá strava předpokladem kondice a zdraví psa. 

Zdraví psů je plně v našich rukou. Jsme to my, kdo rozhoduje o tom, jakou stravu pes dostane, a jak se bude cítit. Jak by měla strava psa vypadat, aby odpovídala přirozené výživě se majitel zvířete začne většinou zaobírat, když dojde k výživové chybě, díky které začne pes churavět. Co bychom tedy měli vědět o správném krmení, a je pravda, že bude pršet, když pes žere trávu? 

Krmení musí mít řád – pes dostává potravu vždy ve stejnou dobu. Pokud dávku krmení nesežere miska se zbytky potravy se mu po 15 minutách odnese. 

Režim krmení – jak často psa krmit je závislé na jeho věku. Štěňata do 16 týdnů života  by měla mít denní příděl krmiva rozdělen do 3-5 dávek. Do sedmi měsíců 2-3 krmné dávky. Do stáří 1 roku na 2 krmné dávky. Od 1 roku na 1 krmnou dávku. Od osmi let by měl pes znovu dostávat 2-3 krmné dávky, což platí i pro nemocné zvíře. 

Kompletní výživa- průmyslověvyráběnáhotová krmiva

se skládají  převážně z velké části obilovin, masokostní moučky, zbytek tvoří živočišné a rostlinné vedlejší produkty ( tuky a zelenina). K obohacení granulí jsou přidávány vitamíny a minerální dávky. 

The Bones and Raw Food –způsob krmení, přirozenější stravou, označovaný jako Barf dieta. Skládá se hlavně ze syrového masa, kostí, zeleniny a přísad ke krmivu. Pes tak dostane vše, co potřebuje v přirozené a zdravé formě. 

Voda –pes se nepotí. Svoji tělesnou teplotu vyrovnává dýcháním. Část vyloučené tekutiny musí doplnit stravou, a druhou část pitím. Krmení suchou potravou- granule vyžaduje, aby zvíře mělo stále k dispozici dostatek čerstvé vody. Pokud pes nepije 48 hodin, dochází k dehydrataci organismu.  

Pes v roli meteorologa?

 

Pravdou je, že se tomu dlouho věřilo. Vysvětlení, proč pes žere trávu se nabízí víc. Tráva vyvolává pocit zvracení, když se pes potřebuje zbavit např. kousku kosti nebo přebytečných žaludečních šťáv. Někteří psi si tímto způsobem jednoduše doplňují nedostatek balastních látek ve své potravě.        


Další články