Bylinky pro vašeho psa k navrácení zdraví

Datum:
17.3.2014 20:36

Lopuchový kořen na detoxikaci

Lopuch (Arctium lappa)

Roste na mezích, suchých a slunných místech. Je ceněn pro podporu detoxikace organismu. Čistí krev. Zvlášť vhodný je pro zlepšení kožních problémů. Využívá se jeho kořen.

 

Příprava: Lžičku čerstvého nebo usušeného kořene namočíme do skleněné nádoby nebo keramického šálku do pramenité vody. Přivedeme k varu, odstavíme a necháme vychladnout.

Aplikace: Podle velikosti psa podáváme spolu s potravou  ½ - 2 lžíce denně.

 

Česnek na prospěšnou stimulaci střevního traktu

Česnek (Allium sativum) – pomáhá vylučovat parazity. Posiluje trávení a prospěšně stimuluje střevní trakt zvířete. Používáme ho na podporu střevního zdraví. Česnek je rovněž osvědčeným prostředkem pro jedince se sklony k nadváze. Pomáhá při bolesti kyčelního kloubu a u artritidy nebo dysplazie.

Aplikace: Podle velikosti psa nastrouháme ½ - 3 stroužky česneku do každého jídla.

 

Oves pro poruchy nervového systému

Oves ( Avena sativa) – je považován za posilující prostředek zejména pro psy s poruchami nervového systému například epilepsie, třes, křeče a paralýza. Oves rovněž zabraňuje oslabení organismu zvířete v nemoci při podávání silných veterinárních léků. Pomáhá čistit tělo a vyživuje nové tkáně

Aplikace: Podáváme jako základní obilovinu do potravy. Z ovsa můžeme také připravit léčivou koupel z půl kilogramu slámy uvařené ve třech litrech vody. Vaříme, cca 30 min. Nálev přidáváme do koupele psa, nebo jím pomocí houby zvíře oplachujeme. Je účinný na kožní problémy, bolesti svalů a kloubů, paralýzu i poruchy ledvin a jater.