Chceme mít dva psy v jedné domácnosti

Datum:
4.4.2015 12:14

Někteří psi snášejí přítomnost jiného psa těžce. 

Máte chuť pořídit svému miláčkovi „parťáka“, aby se

sám doma nenudil? Vezmete-li v úvahu pár dobře míněných rad můžete se vyvarovat možných problémů.

Chceme mít dva psy v jedné domácnosti 

  1. Ideální kombinací pro budoucí sehraný tým jsou psi, kteří si jsou podobní povahou a váhovou kategorií. 
  1. Dobře si může rozumět i malý a velký pes. Chcete-li si pořídit velkého psa k malému soužití může fungovat skvěle za předpokladu, že velký pes bude klidné a dobře zvládnutelné zvíře. Plemeno velkého psa může být už jako štěně větší, než váš malý dospělý pes. Bude proto chvíli trvat , než je budete moci nechat spolu samotné. Malého psa je totiž potřeba ochraňovat před dováděním velkého štěněte, aby nedošlo k jeho úrazu. 
  1. Máte-li v úmyslu pořídit si malého psa k velkému je třeba mít na paměti, že by první pes měl být dobře vychovaný nejen proto, aby od něj „mrňousek“ neodkoukal nezpůsobné chování. Velký pes by rozhodně neměl být vášnivý lovec, aby si malého kolegu nepletl s kořistí. Měl by být klidný a spolehlivý. 
  1. Dva psi v rodině nejsou výjimkou. O bezproblémové soužití by se měl zasadit majitel správným rozhodnutím výběru plemene. Vodítkem je charakter zvířete, kterému chceme pořídit vhodného „parťáka“.  
  1. Pořizovat si k  těžko zvládnutelnému, nevychovanému zvířeti další je nezodpovědné a riskantní. 

Základem vyjasněných poměrů je předvídatelnost, která dodává psům jistotu. Psi se učí neustále, a z každé situace si vyvodí nějaké závěry, podle kterých řídí svoje chování.