Chci si pořídit saňového psa

Datum:
19.1.2015 16:45

Spolu s popularitou saňový závodů a skijöringu stoupá i obliba severský tažných psů. 

Pořídit si saňového psa je poměrně závažné rozhodnutí. Nejde o to, zda se vám líbí sibiřský husky, aljašký malamut, vzácnější samojed, český horský pes, či grónský pes. Jde o to, zda máte k chovu těchto plemen podmínky. 

Všechna zmíněná plemena jsou psi otužilí vyžadující mnoho pohybu. To sebou nese ohromný závazek pro majitele zvířat nejen v podobě času, který jim musí  věnovat. Psi by měli denně naběhat alespoň 15 km.

Chci si pořídit saňového psa 

Pro severské tažné psy je pohyb životně důležitý stejně jako jejich uplatnění v soutěžích nebo nějaké formě využití v tahu. 

Severští tažní psi potřebují ustájení venku, vydatnější potravu, více masa v krmné směsi a zvláštní zacházení. Nejspokojenější jsou, žijí-li ve smečce. Při dobré a svědomité výchově jsou k lidem přívětiví. Vůči cizím psům mohou být agresivní. 

Mít saňového psa je úžasný koníček za předpokladu, že v zájmu svojí i jeho kondičky hodláte provozovat skijöring. Pokud se vážně zabýváte myšlenkou věnovat se soutěžím saňových spřežení jeden pes vám rozhodně stačit nebude. 

Co reprezentuje život se smečkou otužilého plemene sibiřského husky se na našich stránkách brzy dozvíte od člověka silné vůle, sportovce, zkušeného chovatele a mushera Mgr. Jiřího Stejskala.