Chiropraktická manipulace přináší úlevu

Datum:
18.3.2015 13:40

Chiropraxe je léčebnou metodou bez použití léků. 

Chiropraxe má pozitivní výsledky i u psích pacientů.

Není nic smutnějšího, než pohled na psa, který nemůže běhat natož chodit. 

Kolik zvířat je paralyzováno problémy s meziobratlovými ploténkami, které mohou zablokovat základní tok nervové energie páteřním kanálem by nejspíš těžko někdo spočítal. 

Chiropraktická léčba prováděná speciálně vyškolenými lékaři spočívá v opatrné manipulaci s obratli, která je vrátí do správné polohy a funkčnosti.

Chiropraktická manipulace bez použití léků přináší úlevu nejen psům u kterých se mohou problémy s páteří projevovat nepravidelnou svalovou tenzí a posunutím obratlů. 

Léčba pohybových problémů způsobených posuny obratlů nebo kloubů s následnými dopady na funkčnost svalů je obecně svízelná. Podávané preparáty tlumící bolesti neřeší příčinu, nýbrž důsledek s nímž mohou jít ruku v ruce neurologické problémy. Operativní zákroky jsou pro mnohé majitelé postižených zvířat z důvodů vysokých cen nedostupné. Otázkou je, zda se jimi dá problém skutečně vyřešit? 

O chiropraxi psů, která dobře působí ve spojení s bylinkovou medicínou a homeopatickou medicínou, naturopatií a akupunkturou se toho u nás zatím mnoho neví. 

 

Pokud by lidé věděli, že manuální terapie zbavuje psa bolesti, zlepšuje jeho pohyblivost, pomáhá při spondelyóze, discopatii, a neposlední řadě i nepříjemné inkontinenci, jistě by se začali více aktivně zajímat o odbornou pomoc chiropraktiků uplatňující metody s pozitivními výsledky.