Co byste měli vědět

Datum:
22.11.2014 12:23

Vánoce se blíží. Nejvyšší čas začít shánět dárky, které přispějí k dokonalé atmosféře štědrovečerní vzájemnosti. 

Uvažujete-li o přírůstku do rodiny, který nikdo nečeká, měli byste o svém „živém dárku“ něco vědět. 

Co byste měli vědět

1.           Pejsek má svoje potřeby, které bude muset „vůdce

smečky“ zajišťovat.

 

2.         Při výběru plemene je dobré zvážit, jaká rasa se k vám vzhledem k vrozeným vlastnostem a pudům zvířete bude nejlépe hodit.

 

3.           Pozornost zasluhuje velikost dospělého psa s ohledem na prostředí v němž bude žít.

 

4.       Pro budoucího majitele by měla být důležitá i  otázka výběru pohlaví psa. Feny se vychovávají snadněji. Jsou mazlivější, citlivější, ale také náladovější. Psi bývají dominantnější a tvrdší. Výsledné chování závisí na prostředí v němž pes vyrůstá.

 

5.      Přírůstek do rodiny v podobě štěněte bude zapotřebí nejprve vychovat. K tomu budete potřebovat čas, zkušenostia trpělivost.

 

6.      Při výběru „živého dárku“ je předem nutné počítat s náklady navíc,- na péči o psa. Jsou poměrně vysoké. V domácím rozpočtu se promítají dlouhodobě.

 

7.        Se psem bude „někdo“ muset několikrát denně absolvovat venčení. Zvládnou to zajistit budoucí členové „jeho smečky“?

 

8.       Máte jasno v tom, kdo bude udržovat jeho fyzickou kondici, ale také rozvíjet a podporovat inteligenční schopnosti?

 

9.        Jste skutečně připravení nést za psa  zodpovědnost příštích 10  až 15 let?  Pokud zní vaše odpověď: „Ano“, lepší dáreček pod stromeček nadělit nemůžete.