Co nesmí hrát roli při výběru psa?

Datum:
6.5.2014 23:59

Nádherný pes s poruchami chování nikoho nepotěší.

 

Ukazuje se, že při výběru psa sehrává roli především jeho vzhled. Budoucí majitele přitom pramálo zajímají jeho zvláštní potřeby, aby mohli posoudit, zda je mohou splnit.Především psi, kteří byli původně vyšlechtěni, aby plnili nějakou funkci (lovečtí, hlídací apod.) mají své specifické, vrozené nároky na okolní prostředí, které se nedají ovlivnit výchovou.Patří k nim intenzivní potřeba pohybu, určité klimatické podmínky a v neposlední řadě i jisté sociální prostředí. Pokud podmínky neodpovídají potřebám psa může to mít trvalé následky.

 Nepříjemné důsledky frustrace

U frustrovaného psa, lze jen obtížně odhadnout možnou agresivitu. Frustrovaný pes může zaútočit bez předešlého varování i na důvěrně známého člověka ve zdánlivě zcela „bezelstné“ situaci. Do jaké míry je možné  poruchy chování psa napravit závisí především na jejich rozsahu. Nebezpečí které hrozí od agresivního psa nikdy nepodceňujeme.

Jak se vyvarovat nebezpečí?

O některých psech jejich majitelé říkají, že jsou nevyzpytatelní. Ve skutečnosti je to tak, že signály, které vystrašený nebo nejistý pes vysílá mnoho lidí nepochopí.Vystrašený pes se snaží, aby se vyhnul jakémukoli kontaktu. Konfliktu můžeme zabránit, když se k takovému psovi nebudeme přibližovat. Čili budeme udržovat vzdálenost, kterou pes považuje za bezpečnou.

Příčiny, které by mohly vést tomu, že pes bude člověku nebezpečný jsou různorodé. Liší se proto i způsoby, jak se s tímto problémem vyrovnat. Nebudete-li si jisti vlastním vyhodnocením chování svého psa včas se poraďte s odborníkem