Co poskytuje psovi agility?

Datum:
5.5.2014 23:34

Soutěž agility právem získává stále více příznivců.

 

Kolébkou tohoto sportovního odvětví je Anglie. Po dvaceti letech od vzniku získává ve světě stále více příznivců. Není divu. Představuje využití základního výcviku pro psy, kteří nemají jinak možnost podílet se na vrcholových kynologických soutěžích.Agility poskytuje psovi možnost uplatnit svou poslušnost, odvahu, pohyblivost i obratnost při zdolávání překážek.Je to v podstatě psí parkúr, kdy pes a psovod společně zdolávají překážkovou trať. 

V Evropě se podle pravidel FCI každoročně pořádá mnoho národních i světových mistrovství v agility.Světového mistrovství se mohou zúčastnit pouze psi s průkazem původu. Jinak účast na závodech agility není ničím omezena. 

Kde se mohou konat soutěže agility?

V podstatě na jakémkoliv hřišti, kde se postaví parkurová trať s určitým počtem překážek. Ideální prostor pro agility by měl být asi 20x 40 metrů. Se sadou překážek v podstatě víc není zapotřebí. 

Kluby agility v Česku mají většinou vlastní cvičiště, kde se zájemci mohou naučit zdolávat všechny překážky a vycvičit se v potřebných dovednostech. 

 

Zprávy o jednotlivých klubech a podnicích můžete najít v odborném tisku nebo na internetu.