Čtyřnohý bezdomovec

Datum:
1.12.2014 09:28

Na Tchajwanu v provincii Šin- ču se hlídači průmyslové továrny ujali psa bezdomovce. 

Dali mu jméno Šao-chej. Krmili ho ze svých zbytků a rozhodli se, že si z něj udělají pomocníka. 

Šao- chej vděčný za žrádlo a „domov“, strážným nezpestřoval jen službu. Naučil se je doprovázet při obchůzkách po areálu továrny. Choval se vůči nim oddaně, a svým způsobem zajišťoval i jejich osobní ochranu. 

V prosinci 2007 se Šao- chej, po dvou letech služby,  zachoval jako ostražitý hlídač. Na pozemku továrny ucítil vetřelce a odhodlaně se ho rozhodl zadržet. 

Vzhledem k tomu, že zloděj na varovné štěkání nereagoval, a hlídaný prostor nemínil opustit, zakročil Šao- chej razantněji. Vrhl se na vetřelce a v sevřených zubech ho držel za ruku, dokud nedorazili strážníci. Ze zadrženého muže Šao- chej nespustil oči, dokud si pro něj nepřijela přivolaná policie. 

Hlídači objektu neskrývali , že jsou na svého pomocníka náležitě hrdí. „Neštěká často, když jde do tuhého je to hrdina. Dokázal, že platí stará čínská moudrost: „Pes, který kouše je lepší než ten, který jen štěká.“  

 

Ukázalo se, že Šao- chej zadržel nebezpečného, dlouho hledaného lupiče Ši Činlunga. Za svůj pohotový zákrok byl odměněn kuřecím stehýnkem.