Dát zvíře očkovat mnoha vakcínami nemusíte

Datum:
4.5.2015 23:37

Péče o domácí mazlíčky otevírá nové pohledy i na prevenci přenosných nemocí. .

Źivot se zvířaty nám přináší a poskytuje radost. Je stejně tak hodný přínosem pro zvíře s ohledem na přirozené podmínky života i člověk? O škodlivých účincích silně podporované metody očkování před nemocemi se moc  nemluví. Nedivte se! Účinnost očkování je složitý jev, který záleží na mnoha činitelích z nichž zdaleka (ne) nejmenší je celkové zdraví očkovaného jedince.

 

Tabuizace zdravotních problémů

Poznatky veterinárních lékařů zůstávají pro veřejnost tabu. Komu by prospělo, kdy se vědělo, že očkovací látka nemusí fungovat? Že může způsobit akutní onemocnění nebo chronický zdravotní problém! Že některá zvířata po očkování onemocní. Ano, vysvětlit se to dá pravděpodobně i tak, že pes či kočka už byli v inkubační době dané nemoci, což se někdy může stát. Rozlišit od sebe bílou a černou není problém. S odstíny šedi je to jiné, a podobné i s podezřením, zda za onemocněním oslabeného zvířete nemůže stát očkování? Přesně řečeno „virus“ v očkovací látce, který způsobil těžší než očekávanou reakci organismu.

Dát zvíře očkovat mnoha vakcínami nemusíte

Ideální a jiné reakce…

Ideální reakci (produkci protilátek a imunity) může narušit hned několik věcí: Očkování příliš mladého zvíře, očkování nemocného či podvyživeného zvíře s oslabeným imunitním systém nebo užívané léky. Slyšeli jste, že by očkování mělo škodlivé účinky na zdraví zvířete ve vztahu k chronickým onemocněním jedince? Že s nežádoucími stavy bývá v souvislosti s očkováním spojována vakcinóza čili „naroubovaná“ porucha s chronickými efekty? Jak „bezpečná“ jsou opakovaná očkování, která mohou vést ke kožním alergiím i zvýšenému výskytu nemocí spojených s poruchami imunitního systému jako hyperthyroidismus (zánětlivé onemocnění, břicha, lupénka a puchýřina) s vazbou na kombinace podávaných látek nám musí říci odborníci. Těžko lze asi zpochybnit, že kombinace používaných vakcín  nepředstavuje masivní invazi patogenů do krevního oběhu, která míjí přirozené ochranné bariéry. Co nastane? Zmatený imunitní systém „ zpanikaří“ a začne útočit sám proti sobě. V odborných časopisech se již objevují zprávy o poruchách krvácivosti, zánětech kloubů a kostí,u koček dokonce nádorů a rakoviny – nemocí, které způsobuje běžné očkování.

 

Využití zmírněného očkování nic nebrání. Dát psa očkovat mnoha vakcinami, abychom získali co největší ochranu nemusíme. Většinou stačí očkovat štěňata, kterým vydrží ochrana i po celý život.