Dej pac!

Datum:
4.11.2014 10:40
Kategorie:
Dej pac! ,

Pac je gesto, které patří do přirozeného repertoáru vzorců psího chování. Štěňata takto tlačí na matčino břicho, aby podpořila produkci mléka. 

Zvednutá packa později znamená radostné očekávání. Povelem „Dej pac! může majitel psa na přání komukoliv předvést, jak ho jeho zvíře bezmezně poslouchá. 

Řada psů se naučí dávat pac sama od sebe. Počkejte, až pes zvedne tlapu sám od sebe. Natáhněte ruku a řekněte: „Dej pac!“ Když to udělá nešetřete pochvalou.

Dej pac!    

Pokládat packu do vaší dlaně se pes rychle naučí, pokud mu vydáte pokyn „Sedni!“a s hračkou nebo pamlskem si před něj sednete na bobek. Ukážete pejskovi objekt jeho touhy a pak

zavřete pěst. Jakmile po něm sáhne tlapkou, otevřete dlaň

a současně řeknete „Dej pac!“ 

Když pes ovládá dávání pac může se naučit podávat vám na přání buď levou nebo pravou tlapku. 

Jakmile vám dá pac, vyžádejte si „Druhou!“. Svoji ruku k němu natáhněte tak, aby na ni snadněji dosáhl druhou packou. Když to udělá, následuje pochvala a odměna. Pokud to vyjde, povel „Druhou!“ pro zapamatování zopakujte. 

A protože má pes tlapy čtyři, vyplatí se naučit ho podávat i zadní. Pro cvik je pouze zapotřebí zavést nový povel například „Tlapa“. Psa, který nám po návratu z procházky dobrovolně podá všechny čtyři packy můžeme lépe umýt, a bez obstrukcí mu pomoci, pokud si do tlapky něco zapíchne.