Domácí krmivo je mnohonásobně zdravější

Datum:
8.5.2014 02:59

Začít zdravě uvažovat o výživě svého psa se vyplatí.

 

Vlastnoručně připravené krmivo neobsahuje umělé přísady, konzervační látky, barviva ani aditiva. Pravda, že je mnohonásobně zdravější se zastřít nedá. Máte právo namítnout, že výživa suchým krmivem je mnohem jednodušší a příprava rychlejší.

 

Co mají naši psi raději

Hodláte-li o výživě svého začít uvažovat zdravě měli byste vědět, že psi mají raději vlhkou než suchou potravu. Psům  svědčí vývar z masa i zeleniny. Získají tak i vylouhované vitamíny a minerály. Psi mají raději vařenou než syrovou potravu. Teplou než studenou.

Vařené je bezpečné

Kdo se rozhodne připravovat krmivo doma měl by vědět:

Suroviny živočišného původů je třeba vždy převařit. Zamezí se tím nebezpečí, které mohou představovat bakterie, paraziti jako tasemnice, svalovec anebo toxoplasmóza, ale také viry například

Aujeszkyho, který je pro psy smrtelný.

Bílky a některé ryby za syrova obsahují látky, které blokují určité vitamíny. Vařením dojde k jejich deaktivací.

Složky psí potravy rostlinného původu (brambory, ovesné a obilné  vločky, rýže) musí být ohřáté, aby z nich pes mohl zužitkovat škrob.

Potravní doplňky, jako jsou směsi vitamínů a minerálů přidáváme do potravy až po uvaření těsně před podáním.    

Domácí krmivo psům svědčí  

 

Snad se na nás výrobci komerčních krmiv a navoněných reklam nebudou zlobit. Důvodů, proč psovi nedopřát domácí krmivo zřejmě moc nenajdete. Je přirozeně nejen kvalitnější, ale i zdravější. Víte-li, čím svého psa krmíte brzy oceníte přednosti pro jeho zdravý psí život, což za úsilí mít kvalitu potravy pod kontrolou určitě stojí.


Další články