Domácí vychytávky proti blechám

Datum:
15.11.2014 20:17

Domácí bylinkový zásyp   

 

K úspěšné prevenci proti blechám mohou velmi dobře posloužit

bylinky, které organismus psa nezatěžují chemickými produkty.

Na domácí bylinkový zásyp stačí mít  po ruce pár dobře usušených léčivých bylinek, které může zakoupit i v lékárně .

 

Příprava zásypu: Usušený rozmarýn, pelyněk, eukalyptus a routu vonnou zpracujeme ve hmoždíři na jemný prášek. Směs bylinek dobře promícháme. Hotový zásyp dáme do nádoby s víčkem, aby z bylinek nevyprchali vzácné esence.

 

Aplikace: Zásyp aplikujeme na kůži do srsti z nádobky přes víčko s vytvořenými otvory. Bylinkový zásyp by se měl dostat ke kořínkům chlupů, především na krku, zádech a břichu. Po aplikaci vezměte psa na procházku, aby se blešky z jeho kožíšku, neemigrovaly do bytu. 

Všemocný citrón

Příznivého efektu redukce blech libujících si v kožíšku hostitele, lze dosáhnout i podávání kvasnicových doplňků do stravy. Dobré repelentní účinky má i česnek. K osvědčeným přírodním látkám patří zejména citrón, který lze úspěšně užívat i na těžké kožní obtíže.

 

Příprava roztoku: Citron nakrájíme na slabé plátky, které přelijeme půl litrem vroucí vody, a necháme přes noc vyluhovat. Ráno roztok scedíme přes plátýnko nebo cedník. 

Aplikace: Citronový macerát nanášíme pomocí houbičky na kůži psa, kde prostředek necháme zaschnout. Na kožní obtíže používáme denně.