Fenka z útulku se odvděčila své paní

Datum:
11.12.2014 17:07

Každý, kdo někdy sdílel svůj domov se psem ví, že psi jsou

zcela mimořádné bytosti. Někteří z nich jsou víc, než jen přátelé člověka. 

Sedmiletou kříženku pitbula přejelo auto. Utrpěla zlomeninu nohy. Operace v psím útulku v Huntingtonu ve státě New York dopadla dobře. Problém nastal s  adopcí.  Kříženci pitbulů nemají mezi lidmi dobrou pověst. Foxy díky tomu valné vyhlídky neměla. Byla dost stará a pro rekonvalescenci potřebovala léky a dobré zacházení. 

Štěstí se k opuštěné  Foxy přesto neotočilo zády. V útulku ji objevila dvaaosmdesátilá Joan Maguirová. Okamžitě si padly do oka. Joan se navzdory svému věku rozhodla Foxy adoptovat. 

Lepšího společnici získat nemohla. Byly spolu štastné a spokojené. 

V zimě 2003 při večerním venčení Foxy paní Maguriová upadla na náledí. Něco si udělala s nohou a nemohla vstát. Na zmrzlé zemi jí hrozilo podchlazení. Blikáním baterky se marně snažila přivolat pomoc sousedů. Vysílaných signálů si nikdo nevšiml. Trpící Joan zachvátila panika, že mrazivou noc venku nepřežije.   

Naštěstí tu byla Foxy. Lehla si na svoji paničku a zahřívala  ji svým tělem. Štěkala přitom víc jak hodinu. Pomoc pro Joan nepřicházela. Foxy se nevzdávala a štěkala dál. Vytrvalý štěkot probudil jednoho ze sousedů. Vyšel před dům, kde objevil promrzlou, zraněnou Joan Maguirovou. V nemocnici, kam byla převezena lékaři zjistili, že má zlomeninu v kyčli, která vyžadovala operaci. 

I v tomto případě se potvrdilo, že pes nikdy nezapomíná na dobrý skutek, který mu člověk prokázal. Za soucit a domov se své paní odvděčila i Foxy. Za svůj zákrok dostala od farmaceutické společnosti Fort Dodge Animal Health cenu „ProHeart“. 

 

Systém odměn ProHeart byl zřízen s cílem projevit uznání a vděčnost psům, kteří vykonali nějaký hrdinský skutek. Poprvé byla tato cena udělena v lednu 2002 psům newyorské policie za práci po teroristickém útoku na Světové obchodní centrum. Foxy byla čtvrtá v řadě vyznamenaných psů.