Fronta na štěně

Datum:
6.7.2014 07:24
Kategorie:
Fronta na štěně,

Kvalitní štěně z úspěšného chovu nekoupíme ze dne na den. 

Štěně se dá sehnat kdykoliv a  kdekoliv. S kvalitními štěňaty je to jiné. Získat je můžeme pouze od chovatelů s dobrými referencemi. Jak na to? Sledujte články a inzeráty v kynologickém tisku. Inzeráty v novinách záruku neposkytují. Nedozvíte se z nich podstatné. To znamená údaje o chovatelské stanici, údaje o rodičích vašeho budoucího psa a další náležitosti, které vás mohou ušetřit reálného zklamání.

Jiná cesta není?

Cest jak získat kvalitní štěně z úspěšného chovu je samozřejmě více. Nejnáročnější cesta spočívá v poučných návštěvách výstav. K orientaci vám může posloužit katalog, podle kterého se dá zaměřit na konkrétní vystavované psy, promluvit s jejich chovateli, a v průběhu výstavy sledovat posuzování, včetně hodnocení vad a předností toho kterého psa. Další možností je oslovit přímo chovatelský klub daného plemene, kde zjistíte, kteří chovatelé budou mít štěňata. Jaký mají samotní chovatelé kredit, ale třeba i to z jakého spojení očekávaný příchod štěňat na svět pochází.

Čekání na štěně

Jedná-li se o vzácné, či oblíbené plemeno anebo zvlášť úspěšný chov je pravděpodobné, že ve frontě na štěně můžete čekat rok i více. Štěňata mohou být z jarního nebo podzimního vrhu. To není, jak by se mohlo zdát pro vás nepodstatné.

Štěňata z jarního vrhu do zimy odrostou z nejhoršího, což je pro vás ohromná výhoda. Se štěňaty, která odchází od matky na podzim bývají větší potíže. Mláďatům neprospívá podzimní sychravo, málo slunce a tepla se střídáním suchého teplého prostředí bytu a pobytu venku. Stávají se náchylnější k nachlazení a jiným chorobám. Na podzim se musíte připravit i na více práce spojené s výcvikem k čistotnosti a úklidem.

 

 

Uvážíte-li všechna pro a proti sami jistě dospějete k poznatku, že čekání na kvalitní štěně se vyplatí.           


Další články