Granule vévodí světu

Datum:
20.12.2014 00:06

V České republice vynaložíme za psí krmivo dvě miliardy ročně. Slušná sumička nemyslíte? 

Psí krmiva se rozdělují do třech typů. Krmiva suchá, vlhká a polosuchá. Nejrozšířenější jsou granule obsahující kolem 10% vody, a vlhká krmiva prodávaná v konzervách nebo oblíbených kapsičkách se zhruba 75 % vody. 

Světu vévodí granule. Doporučují je všichni. Tedy i zaháčkovaní veterináři. Že granule a granulky kromě jiného

obsahují různá aditiva, ale i umělé vitamíny, které mohou způsobit rakovinu zůstává na okraji zájmu. Zpochybnit fakt, že psí organismus dostává zabrat se výrobci nepokoušejí. Museli by vyvrátit efekt přetékající popelnice. Tak nějak to funguje, dokud se střeva zanesená hnilobným nánosem a škodlivými bakteriemi nepřetíží natolik, že se u zvířete projeví nemoc. 

Granule vévodí světu

Třebaže se granule staly středobodem světa psí výživy, suchá strava psům  na rozdíl od vlhké moc nejede. Existuje ovšem způsob, jak to napravit. Granule se před krmením namáčí do vody nebo vývaru. Většině psů přesto šmakují konzervy. Kdo cenově výhodnou konzervu někdy otevřel ohromil ho nepříjemný zápach. Co nevoní člověku musí pes, který nemá na vybranou, pokud mu nemá kručet v žaludku slupnout. 

Nejdůležitějším kriteriem krmiva, jak se všude dočtete je  zdraví zvířete. Ruku na srdce! Už jste se z informací na obalu dočetli, že podávání nové potravy reprezentuje pozorovat psa po dobu 2 měsíců? 

Výrobci o nápadných a negativních změnách svorně mlčí. Byli by sami proti sobě kdyby vám radili abyste si všímali, zda jejich výrobek váš pes žere rád! Sledovali, jestli je vitální a plný radosti. Jaké má výkaly? Jestli nevylučuje nápadně hodně anebo řídce? Zda se u něj neobjevuje svědění či nadýmání? S vtipným dodatkem pádných instrukcí by bylo, že je možné, že otevřený pytel granulí potřebám vašeho psa vyhovovat nebude. Že je v takovém případě dobré ba přímo žádoucí, promluvit si o zdravotních problémech svého psa se zvířecím doktorem a krmivo změnit.  

Ať jsou vaše zkušenosti jakékoliv, jedno je jisté. Bezejmenné druhy krmiv jsou hůře stravitelné! Krmiva spotřebujete více. Co do množství nouze  s určitostí nebude ani o  výkaly, které váš pes vyprodukuje.


Další články