Grooming-Clip–Trimming

Datum:
14.5.2014 16:42

Správný styling je nepřehlédnutelná vizitka vašeho psa. 

Pořídili jste si pudla, lvíčka, jorkširského teriera, kokršpaněla, nebo setra? V tom případě je na místě poohlédnout se po dobrém psím salonu. Výhody internetu jsou nasnadě. Můžete porovnat nejen nabídku služeb, ale také ceny salonů ve vašem okolí. Pokud by na vás nemluvili česky seznamte se s často užívanými  anglickými pojmy:

Grooming“ je anglické slovo označující péči, „groomer“ je psí kadeřník. „Clip“ anglickyznamená stříhání, „to clip“ pak stříhat. Trimování se řekne anglicky „stripping“, vytrhávání u kokršpanělů a setrů „ plucking“. Trimming v angličitě znamená ostříhávání, ořezávání a používá se i pro řezání.

 

Stříhání psů je volnou profesí

Psí salon si může otevřít kdokoliv. Kvalita vzdělání, či odbornosti kontrována není. O to více bychom se měli zajímat, jaké má příslušný střihač reference. Chcete-li vědět, čím by se měl dobrý psí salon vyznačovat, tady je odpověď:   

„Každý salon by měl nabízet trimování, vyjma salonů specializovaných na pudly, kteří se jen stříhají. Samozřejmostí by měla být celková prohlídka, čili kontrola uší,očí , tlamy, drápů a análních žláz, která dokazuje, že má střihač praxi a na zákaznících mu záleží.V salonu by třeba měli zvířeti umět odstranit klíště anebo vám rozmluvit vaše přání pokud se nehodí pro srst vašeho psa. V salonech se psům nesmí podávat žádné utišující látky. Je-li pes vystrašený nebo vzpurný, nenechá se umýt nebo učesat, měl by vám pracovník salonu doporučit návštěvu zvěrolékaře, který pejskovi předepíše vhodný prostředek na utišení, který mu podáte před návštěvou psího salonu. V některých salonech praxe funguje tak, že příslušné „proceduře“majitel psa není přítomen. Je to proto, aby psi z přítomnosti svého páníčka nebyli nervózní. Chcete-li si udělat obrázek o úrovni služeb vybraného salonu, a kvalitě práce samotného psího kadeřníka domluvte se na možnosti přihlížet péči o cizího psa,“ radí námi oslovený, zkušený vystavovatel psů.

 

Nezanedbatelné náklady 

Ceny za návštěvu psího salonu se liší. Ve městech bývají vyšší než na venkově. Roli hraje plemeno a velikost psa. Lidové  ceny se pohybují od 300 Kč výše. Má-li srst psa vypadat dobře a splňovat náležitosti vzhledu daného plemene s návštěvou salonu, podle typu „účesu“ počítejte 12x do roka. Odborně provedené stříhání a trimování samozřejmě může v luxusním salonu klidně přijít i na tisíce, což psím „championům“ a „championkám“ nikdo závidět nemůže.