Hodláte začít s výcvikem svého psa?

Datum:
5.5.2014 13:30

Výcvik psa je časově náročnou, pravidelnou a stálou prací.Představy majitelů o výcviku psů bývají různé. Kdo si myslí, že k tomu stačí pár týdnů a má vystaráno nejspíš neví, o čem mluví… 

Pokud vážně hodláte začít s výcvikem,- vyhraďte si čas na návštěvu cvičiště anebo zavítejte na některý ze závodů agility, abyste vůbec mohli posoudit, jak je výcvik náročný a kolik vyžaduje času. Proč byste to dělali? Abyste se na vlastní oči přesvědčili, jaké nároky na určitý typ výcviku klade zvolená činnost nejen na psa, ale i psovoda, tedy na vás.

Nestyďte se zeptat!

 

Z nebe jak známo žádný učený ještě nespadl. Že toho o výcviku psů zatím mnoho nevíte vás nezahanbuje. Než se rozhodnete pro určitou kynologickou činnost je dobré pohovořit si se zkušeným psovodem nebo instruktorem. Následně se můžete obeznámit s danými zkušebními řády a pokyny pro zvažovanou kynologickou činnost. To vám usnadní rozhodování, co by bylo pro vašeho psa, ale také pro vás nejlepší.

Výdrž až na prvním místě

Nepředstavujte si, že svého psa vycvičíte za pár týdnů a pak už nebudete po celý jeho život dělat vůbec nic. Pes, který si zvykne na práci, potřebuje přiměřené zaměstnání stále. Naučené musí opakováním utvrzovat. Že vaše odhodlání přitom dostává jiný rozměr, a výdrž se tím pádem ocitá až na prvním místě  nepochybujte!

Zkrátka a dobře. Chcete-li se psem cvičit, počítejte s tím, že se mu musíte postarat o činnost až do důchodového věku. U psů nastupuje asi v osmi letech.