Jak můžete sportovat se psy?

Datum:
18.11.2014 06:17

Máte-li chuť začít se svým miláčkem provozovat něco smysluplného, nebude těžké vybrat si z nabídky psích sportů to pravé ořechové. S jednou podmínkou! Psímu sportu se můžete začít věnovat jakmile bude ukončen tělesný vývin vašeho zvířete. Jakýkoliv sport můžete provádět jen s naprosto zdravým psem. Co všechno můžete se svým psem dělat? Podívejte se malou ochutnávku toho, co by vás mohlo zaujmout:  

 

Terénní běh (canisross) 

 

Běhá se na 2 nebo 5 kilometrů. Psovod se psem běží přírodní cestou. Pes v postroji táhne na tažné šňůře svého psovoda a pomáhá mu tak lépe překonávat obtížný terén.

Flyball 

Je dynamickým kolektivním sportem, kde se snoubí rychlost a přesnost. Družstvo složené ze 4 psovodů a čtyř psů má za úkol v co nejkratším čase správně překonat čtyři skokové překážky a donést míčky z flyballového boxu,  mechanického zařízení s několika pružinami, které po sešlápnutí přední desky vystřelí míček minimálně do vzdálenostosti 61 cm, na místo určení.

Čtyřboj

Sportovní soutěž při které se hodnotí poslušnost, překážkový běh, slalomový běh a obratnost v pohybu.

Obedience

Cílem je naučit psa spolupracovat s psovodem. Důraz je   kladen na vzájemný vztah a schopnosti psa pracovat ve vzdálenosti od psovoda, což prověřuje poslušnost a ovladatelnost.

Tanec se psem

Nemáte chuť běhat ani skákat přes překážky? Vyzkoušejte mladé sportovní odvětví tanec se psem. Klub Tance se psem byl u nás založen v roce 1999. Na nedostatek příznivců si stěžovat nemůže. Podstatou je sestavení choreografie různých cviků, které pes provádí za doprovodu hudby a psovoda.

Bez ohledu na to, jakou sportovní aktivitu zvolíte aniž byste  svého psa považovali za pouhý doplněk svého vybavení, máte šanci vytvořit úžasný tým. Hranice možností, jak a kde soutěžit  zůstávají na vás.