Jak nedohnat svého psa k šílenství

Datum:
29.6.2015 12:57

Pět věcí, kterými doháníme své psy k šílenství. 

Zajímá vás, co by řekl váš pes, kdyby uměl mluvit? Byli byste překvapeni z toho, co je pro psa matoucí:

1. Dejme tomu, že jste svého psa přijali z útulku. Že je to poprvé, kdy byl přijat. Jste si jisti, že budete úspěšní? Předchozí majitel dal psovi jméno, které se vám nelíbí. Tak jste ho přejmenovali Rilej. Změna jména je pro psa matoucí! Budete se svým psem mluvit španělsky, anglicky nebo v čínštině? Psi O změnu jazyka moc zájem nemají. Nemají slyšet slova, jako slova, stejně jako zvuky. Je to jako způsob, jakým lidé hláskují „procházka“ a „vodítko“. Pes cítí něco mnohem hlubšího, než slova, která používáte. Čte z řeči vašeho těla, což je důvod, proč psovi nemůžete lhát. Když budete mluvit se psem musíte k němu hovořit zevnitř tzn. z vaší mysli, srdce a těla. Jinak se bude drbat za uchem a  sledovat jak se vám pohybují rty, ze kterých vycházejí podivné zvuky.

Jak nedohnat svého psa k šílenství 

2. Pes je pes a jako pes se chce chovat. Spousta lidí se ke svým psům chová jako k dítěti. Nedochází jim, že pes miluje pronásledovat věci, využít svůj nos a tak dál. To vaše „dítě“ je zvíře, které nepotřebuje polštářek se svým jménem, nýbrž strukturu a disciplinu jinak se stane frustrovaným. Ukazovat zvířeti lásku není nic špatného, ale pamatujte: Nejdřív cvičení, potom disciplina, a nakonec náklonnost. 

3. Lidé naříkají, že jim jejich pes rozžvýkal zahradní lampu, zničil koberec, že závodí sám se sebou kolem domu, či vykazuje agresi. Proč? Pes se začal nudit. Chce něco dělat! Žádný tvor ve světě zvířat se nerodí s tím, že dostane jídlo kdykoliv má hlad. V divoké přírodě zvířata musí zapracovat na tom, aby si potravu opatřila. Pokud pes cokoliv ničí, vyžaduje po vás práci. Nenaplníte-li jeho přirozený instinkt bude frustrovaný a začne se projevovat agresivně. Chce to prostě hodit  batoh na záda a vyrazit do přírody. Uvidíte, co pes udělá, aby vám našel schovaný batoh, a jak přitom bude šťastný. 

4. Chováte se jako playmate svého psa, nikoliv jako vůdce? Večer přijdete domů a vaše štěně říká, že je připraveno si s vámi hrát. Hra na zahradě s míčem končí večeří. Jak má pes pochopit, že by vám jinak jídlo vystydlo? Jednoduše! Pes musí vědět, kdy hra začíná, kdy končí a kdo, o tom nerozhodne.  Jste vůdce smečky, což není role na částečný úvazek. 

5. Jste v přítomnosti vašeho psa napjatí a nervózní? Před psem to neskryjete! Psi jsou v přírodě dravci. Nervozita vůdce se na ně přenáší jako výzva k boji. K relaxaci potřebují cítit klid a asertivní energii. Chcete-li mít se svými psy šťastný a harmonický vztah pozorně jim naslouchejte. Psi neví, že máte problém v práci. Pes vycítí, že situace vůdce je napjatá, a podle toho se začne instinktivně chovat.

 

Zdroj: www.ceasarway.com