Jak se cítí pes, když je cítit…

Datum:
19.2.2015 12:24

Zdravotní stav vašeho zvířete může prozradit pach. 

Kontrolní test nic nestojí

Že je zvíře ve špatném zdravotním stavu nemusí prozradit

jen mastná srst s lupy.

Zkuste projet  prsty srst psa proti směru růstu a přičichněte ke svým prstům. Pokud vám zapáchají po rybině nebo žluklém tuku vaše zvíře není zdravotně v pořádku.

Prohlédněte zvířeti uši, zda nevypadají mastně, a přičichněte jestli nepříjemně nepáchnou. 

Podívejte se na dásně, zda nemají zarudlý okraj u kořenů zubů. Nezapomeňte, že pes má i zadní zuby. Nejsou potažené hnědým povlakem? Čichem zjistíte, zda ústní dutina zvířete nepříjemně nezapáchá.

Jak se cítí pes, když je cítit…

Známka zhoršeného zdraví

Zvířata, která kolem sebe šíří nepříjemný pach vykazují známku zhoršeného zdraví. Přehlížení tohoto stavu může vést k chronickým potížím a následným komplikacím. Na místě je proto vyhledat lékařskou pomoc.

Když je v sázce zdraví

Je-li v sázce zdraví zvířete měli bychom začít vážně přemýšlet o příčinách daného stavu. Nebojte se poradit s veterinárním lékařem o výživě! 

Jak se cítí pes, když je cítit…

Očistný proces organismu psa může pomoci odstartovat změna stravy. Čerstvé a výživné potravy na kterou  začne tělo zásobované správnými živinami pozitivně reagovat. Zákonitě přitom dojde ke zlepšení kvality krve se schopností přenosu kyslíku, což  odrazí v aktivitě  zvířete. Prostřednictvím důležitých vylučovacích orgánů (ledviny, tlusté střevo, kůže) se tělo, díky správné výživě začne postupně zbavovat zátěže nashromážděných odpadů. To se může  projevit ztmavnutím moči a stolice a přechodnou zvýšenou tvorbou lupů. Signál, že se i kůže stává aktivnější a připravuje se na tvorbu nového zdravého osrstění.