Jak se stát idolem svého psa

Datum:
16.12.2014 10:27

Harmonické soužití. Slyšíme o tom denně. O problémech,

které mohou nastat, když se jeden z partnerů tělesně, emocionálně, intelektuálně, anebo citově upne k něčemu, co druhému nic neříká, a bezohledně prosazuje svoje zájmy se taktně mlčí. Pokud se rozhodnete stav věcí ponechat, jak momentálně jsou a nemíníte uvažovat o lepším možném scénáři můžete na harmonické soužití  zapomenout.    

Pokud jsme uhodili hřebík na hlavičku, nevěšte hlavu! Přestanete-li být idolem pro svého partnera můžete se stát idolem svého psa. Toužíte-li po harmonickém soužití měli byste asi něco vědět.  

 Jak se stát idolem svého psa 

Pes, který odjakživa žil ve smečce bere člověka jako svého sociálního partnera. Ačkoliv spolu tvoří jeden tým rovnocenní partneři nejsou! Pes je vždy členem podřízeným člověku. Prostě to od vás očekává. 

Chcete-li být pro svého psa dobrým vůdcem týmu-musí vycítit, že jste sebejistí a důslední, neústupní, ale také laskaví a milí. Jedině tak vás může a bude respektovat, poslouchat a cítit se u vás v bezpečí. 

Jak se stát idolem svého psa

I když si to možná nemyslíte, úspěch snahy vytvořit pro psa přijatelnou smečku závisí především na vašem přístupu a chování. Suverénní a sebejisté vystupování pes ocení, za předpokladu, že je přesvědčivé natolik, že z vašeho postavení,  řeči a hlasu vycítí autoritu, nadřazenost, ale i přátelskost a lásku. 

Vyzařuje-li z vašeho chování nerozhodnost, apatie a nejistota počítejte s tím, že převezme iniciativu sám, což si pes za žádných okolností nesmí dovolit.

Tvrdá a přísná výchova nevyvážená pochvalami a hrou bohužel vede k tomu, že vám pes důvěřovat nebude. Takže všeho s mírou. Sami zjistíte, že pes bude mnohem vstřícnější a pozornější, když mu občas něco dovolíte a nezapomenete ho ocenit. Obecně platí, že pes se musí řídit podle vás a ne naopak. Pokud to budete dodržovat  pes pro vás bude milým a dobrým společníkem a vy jeho idolem na celý život.

 

 

  .