Je pro psy vhodná chlorela a spirulina?

Datum:
29.5.2014 12:51

Chlorela a spirulina jsou řasy s pozitivními účinky na organismus. 

Chlorela „policie“ organismu

Chlorela patří ke skupině zelených řas. Je to  sladkovodní řasa s nejvyšším podílem chlorofylu. Má extrémně pozitivní účinek na zdraví psů, jak po tělesné tak psychické stránce.

Chlorela se používá se k vyplavení těžkých kovů z organismu a odvádění pesticidů a insekticidů z těla. 

Chlorela je „policií“ v organismu. Pátrá v těle po těžkých kovech, které se usazují ve vazivu a přes střeva je vyloučí. Kromě toho podporuje hojení ran, funkci jater a vyhání kvasinky ze střev. 

Mikrořasa spirulina

Pozitivní účinky řasy Spirulina znali už Aztékové. Zelenou kaši, kterou z ní vyráběli nazývali „zázračným koláčem“. Chlorofyl má pozitivní vliv na krvetvorbu. Podporuje zdravou střevní flóru a ničí škodlivé hnilobné bakterie. 

Spirulina má vysoký podíl hodnotných esenciálních aminokyselin, aniž by vykazovala vedlejší účinky, které známe jako důsledek přebytku bílkovin. U psů v důsledku moderního způsobu krmení a přebytku bílkovin ve výživě často dochází k nerovnováze mezi kyselostí a zásaditostí tzn. překyselení organismu. 

Spirulina přes vysoký podíl bílkovin, překyselení nezpůsobuje. Je prokázáno, že reguluje a normalizuje zažívání. 

 

Spirulina brzdí viry a posiluje orgány, které psi potřebují pro zdravý a dobře fungující imunitní systém. Spirulinu bychom měli přidávat do potravy  psa pravidelně. Doporučuje se lx týdně na špičku nože.     


Další články