Kdo miluje psy brzy nezestárne

Datum:
12.4.2015 12:26

Nároky psů představují mnohostranný užitek… 

Pejskaři nejsou národ sám pro sebe. Napadlo vás někdy,  co všechno by vzalo za své, kdyby lidé neobdivovali psy?

Že pes se všemi svými nároky neudržuje v pohybu jen svého pána je patrné v celé řadě prosperujících odvětví.  

Je jistě dobře, že pokrývání nejrůznějších  potřeb našich čtyřnohých kamarádů přináší užitek i státu a nejen v obraze snižování nezaměstnanosti. Potřeby a nároky psů nutí lidi k aktivitě. Prakticky to znamená chytit příležitost za pačesy, postavit se na vlastní nohy a něco dělat.

Kdo miluje psy brzy nezestárne 

Nástroj proti stárnutí

Víte, v čem je největší rozdíl mezi pejskaři a těmi, kteří psa nemají? Ti první si udržují mnohem déle tělesné i duševní zdraví.  Neschází jim totiž motivace v tom, jaké nároky na sebe kladou. Čím pozitivnější se nám jeví úkoly do kterých se díky svým psům pouštíme, tím více nás povzbuzují k aktivní činnosti. 

Něco o tom vědí i gerontologové, zabývající se tím, co prospívá lidem v pokročilém věku, aniž by ztratili schopnost zůstat vitální. Psi je udržují v dobré kondici.

Ukazuje se, že u majitelů psů je větší pravděpodobnost, že si zachovají schopnost samostatného pohybu i po osmdesátce v porovnání s těmi, kteří psa nemají. Má to svoji logiku: „Co neužíváš, chátrá!“ 

Mít po boku psa nezvyšuje jen naději, že láska není na příděl. Je to přidaná hodnota, kterou nelze zpochybnit z  prostého důvodu žádoucího tělesného pohybu. 

Žádáte od sebe příliš nebo málo? Do svědomí nikomu sahat nechceme. 

Pořídíte-li si psa můžete si být jistí, že se nevyhnete výzvám a úkolům, které s tím souvisí. Se psem opravdu nehrozí, že začnete ztrácet schopnost zůstat vitální. 

Kdo má chuť namítnout, že čtyřnohého kamaráda nahradí  fitness anebo „víkendový wellnes“ je na velkém omylu.   

 

.