Krmiva pro vybraná plemena

Datum:
21.9.2014 23:51

Na českém trhu je stále více krmiv pro vybraná plemena.

„Nabízíme speciální krmivo pro ovčáky, výslovně doporučované i pro křížence s ovčáky, krmivo pro jezevčíky, pudly, boxery, buldoky, labradory a jorkšírské teriéry. V naší obchodní síti, lze  koupit i krmivo po bílé psy.“ Přibližuje nabídku majitel velkoobchodu.  

Na plemenu nezáleží

Bez ohledu na to, zda máme čistokrevného psa nebo křížence chceme pro něj jen to nejlepší. Zákonitě se ptáme, jestli svým psům neškodíme, pokud je nekrmíme krmivem přizpůsobeným jejich plemenu? Co vlastně odlišuje krmiva pro vybraná plemena od těch „normálních“? 

 

Receptury pod pokličkou

„Všechno začalo výrobou speciálního krmiva pro německé ovčáky, u kterých se častěji než u jiných plemen vyskytuje snížená funkce slinivky břišní. Na trh přišlo speciální krmivo, jehož složky jsou pro toto plemeno zvlášť snadno stravitelné. To, přimělo další výrobce krmiv k inovaci nabídky s orientací na jiná plemena.

Podívejte se! Například u boxerů mají granule obloukovitý tvar, který by měl psa donutit k intenzivnějšímu kousání, a tím předcházet stočení žaludku. U menších plemen by měla struktura granulí zabránit tvorbě zubního kamene. Potrava psů s bohatou srstí jako je například pudl je obohacena mastnými kyselinami, které se mají postarat o zdravou a lesklou srst. Buldoci  a boxeři, jak známo inklinují k nadýmání. Krmivo pro ně proto obsahuje explicitně vybrané proteiny, sacharidy a balastní látky, které mají zabránit bakteriálnímu bujení v tlustém střevě. U některých plemen jsou do krmiva přidávány určité antioxidanty, kterým jsou připisovány zvláštní účinky. U dlouho žijících jezevčíků např. komplex proti stárnutí, u pudlů pro udržení inteligence, a boxerů jako ochrana buněk srdečního svalu. Tahle chuťová formule by třeba měla příkladně povzbudit ke žraní vybíravé jorkšíry,“  říká s úsměvem obchodník. 

Co z toho plyne? Chytrá obchodní strategie zabírá. U popsaných krmiv se vesměs jedná o výrobky kvality super prémium, které se vyznačují vysokou kvalitou a tomu úměrnou cenou. Při bližším zkoumání obalu zjistíte, že mnoho vychvalovaných látek je ve stejném množství, či podobné formě obsaženo i v jiných krmivech super prémium většinou rozdělených, podle velikosti a stáří psa.  

Je pravda, že psí plemena potřebují speciální potravu? Co odlišuje krmiva 

 

Každý pes je individuum a krmivo snáší lépe či hůře


Další články