Kynologické akce pro děti a mládež

Datum:
12.6.2014 09:26

Předpoklady pro kynologickou činnost je třeba podchytit.Zájem nadšených kynologů o to, aby se v zájmu klubů vytvářely příležitosti pro děti a mládež nabírá na popularitě. Seznamovat novou generaci se schopnostmi a dovednostmi psů je záslužná činnost.

Péče dětí o psy nepřináší jen pozitivní výsledky v samotném přístupu ke zvířatům, ale také v obraze zapojení do kolektivu lidí, kteří jsou pro děti příkladem a vzorem zodpovědnosti.

Mladí psovodi

Být psovodem, který vzbuzuje respekt je meta, která stojí za námahu. Není výjimkou, že v mnoha klubech pracují mladí psovodi s předpoklady pro kynologickou činnost na nejvyšší úrovni. 

Věřili byste, že existuje zvláštní výstavní třída juniorů, Junior Hadling, kde předvádějí své psy výhradně mladí psovodi? 

Věděli jste, že se v České republice dokonce pořádá soutěž Mladý vystavovatel, které se mohou zúčastnit psovodi od 9 do 17 let? Děti a mládež tu najdou svoje uplatnění ve dvou kategoriích. V první soutěží mladí psovodi od 14 do 17 let a ve druhé děti od 9 do 13 let.  

Najdete-li čas běžte se podívat. Dost možná si přestanete lámat hlavu co s dítětem, které tráví dětství u počítače nebo v partě kamarádů, kde o průšvihy není nouze. Zapálit dítě pro kynologickou činnost vám pod vedením zkušených kynologů  mnoho práce nedá..