Láska ke psům se nevyčerpá

Datum:
27.5.2014 14:03

Pes vnáší do našeho života trvalou vazbu. 

„Když jsem se rozešla s přítelem, cítila jsem se strašlivě sama. Pocit osamělosti umocňoval každou obtíž, která se vyskytla. Pod dlouhý seznam problémů jsem si každý večer připisovala další,“ vypráví zahradní architektka Zuzana.

„V domě, který jsme s přítelem zařizovali na mně všechno padalo. V možnost druhé šance jsem nevěřila. Kromě čistě pracovních věcí jsem se s nikým nestýkala. Bála jsem se dalšího zklamání,“říká. 

„V létě mi zavolal klient, jestli bych se nechtěla přijet podívat na zahradu, kterou jsem navrhla. Taková pozvání se neodmítají,“vzpomíná na osudové setkání s Aronem.  

„Na zahradě dováděl s ostatními štěňaty. Milovníkem psů jsem  nebyla, dokud se mi Aron neuvelebil na klíně. V náruči s ním se dostavilo něco, co se těžko popisuje. Zkrátka a dobře, domů jsem sama neodjížděla. Změna byla náročná. Neměla jsem vůbec ponětí, co mě čeká. S Aronem se moje zeměkoule začala otáčet jiným směrem. Dům byl najednou plný života.“líčí barvitě, co štěně labradora potřebuje, jakou péči vyžaduje dospívající pes, a čím vším dokáže mile překvapit.