Máme si koupit psa nebo fenu?

Datum:
26.6.2014 20:37

Proč je dobré výběr pohlaví psa předem pečlivě uvážit?

Spousta lidí stojí před momentálním rozhodnutím, zda si pořídit psa nebo fenu. Týká se to zejména pejskařů začátečníků, kteří nemají ponětí o zvláštnostech obou pohlaví, které je třeba respektovat. Nejen proto přinášíme pár dobře míněných rad a poznatků.

Na čem při výběru pohlaví záleží?

Především na tom, proč si to které plemeno psa kupujeme. Psi bývají obecně statnější, výkonnější a vzhledově krásnější. Fenky jsou oproti tomu přítulnější, ovladatelnější a klidnější. U psa bychom měli vzít v úvahu sklon ke rvačkám a toulání za háravými fenami. A v případě feny nezanedbatelnou starost uhlídat ji 2x do roka před nežádoucími ženichy se zvýšenou péčí o její zdraví.  

Babo raď!

Při výběru pohlaví psa zkrátka neplatí jen známé: „Babo raď!“ Jde skutečně o to, co si od budoucího čtyřnohého miláčka slibujeme. V případě, že potřebujeme svědomitého hlídače anebo obranáře měli bychom si pořídit psího samce. Toužíte-li po domácím mazlíčkovi, či stopaři správnou volbou pro vás bude fenka. 

Než dáte na pomyslnou misku vah svůj hlas pro jakékoliv  pohlaví nespoléhejte na to, že necháte svého psa nebo fenku vykastrovat. 

 

Považujete-li se za milovníky zvířat kastrace není nejrozumnější řešení. Rozhodnutí, že svoje zvíře nechám vykastrovat  by mělo připadat v úvahu pouze ze závažných zdravotních důvodů.