Míra přizpůsobivosti vzájemného soužití

Datum:
29.5.2014 17:07

Přizpůsobivost a hodnota lásky ke psům převyšuje hodnotu věcí. 

Až si pořídíte psa

Když si pořídíte pejska se vší pravděpodobností přijde moment, kdy začnete opouštět svoje odhodlání udržet dům v dokonalém pořádku. Ta chvíle obvykle nastává pár minut poté, co si štěně nastěhujete domů… 

Má-li náš byt nebo dům s ohledem na domácího mazlíčka vypadat dobře a přitom být účelný jak pro lidi, tak pro psy je evidentní, že se to bez jisté míry přizpůsobivosti neobejde. 

Jak to vidí pejskař ?

Spousta lidí je na nepořádek vyloženě alergická. Přiznat, že  úzkostlivost na pořádek se psem v bytě bere za své je záležitost choulostivá. Nejde jen o to, že dochází k různým nehodám, zvláště v období, kdy psi prochází žvýkacím obdobím. Kdo má psa ví, že psí chlupy jsou i při sebelepším úklidu s výjimkou psa všude. Fakticky vzato, chlubit se s tím nikdo nebude. Smiřme se s tím, že přizpůsobivost a hodnota lásky ke psům převyšuje hodnotu věcí. 

Co na to návrháři interiérů?

 

Mnoho lidí zvažuje a promýšlí, jaké barvy zvolit pro tu kterou místnost. Znáte někoho, kdo by začal s barvou srsti svého psa? Když tohle dokážeme sladit nebudou psí chlupy, kterých se nikdy úplně nezbavíte před úklidem tolik vidět. Kdo má doma velkého psa měl by se vyhnout dřevěným podlahám, které se snadno poškrábají. Lepší bývá dlažba, pokud není příliš kluzká. Stručně řečeno: Správně navržený interiér není jen otázkou dokonalého vzhledu. Interiér musí plnit i svůj praktický účel. Sloužit těm, kteří v něm žijí. O soužití se psem to pochopitelně platí dvakrát.