Motýlek Pet

Datum:
7.9.2014 19:06
Kategorie:
Motýlek Pet, Zajímavosti,

Kontakt se psem posiluje imunitní systém člověka.  

Imunitní systém je nesmírně složitý. V podstatě se podobá vojenskému systému obrany, který byl stvořen, aby bránil naše tělo proti cizím vetřelcům. Vědci zkoumáním hladiny obranných protilátek u člověka objevili pozoruhodnou souvislost. K posílení imunitního systému může přispět přítomnost psa. 

V kontaktu se psem jsme klidnější

Jste náchylní k nemocem? Recept na zdraví v bestsellerech o výživě nehledejte! Budete možná překvapeni příběhem ženy, která trpěla nadměrným stresem s náchylností k častým chřipkám a ušním infekcím. Věděla, jak důležitá je pro zdraví vhodná strava, tělesný pohyb, zkrátka všechno, co nám podle odborníků na zdravý životní styl prospívá. O to více ji překvapilo, když jí lékař místo antibiotik naordinoval psa. Milé a přátelské stvoření, které dbá o naše zdraví víc, než zdravotní pojišťovny. Bylo jí vysvětleno, že když si člověk hraje se psem, mazlí se s ním má to blahodárný vliv i na funkci jeho těla. Lidé v kontaktu se psem jsou klidnější a jejich sklon rozrušit se je menší. Stavy rozčílení negativně ovlivňující  imunitní systém spolu s dalšími faktory mohou vést  k autoimunitním chorobám mezi které patří roztroušená skleróza, diabetes, revmatoidní artritida a řada dalších nemocí. Klidné rozpoložení naopak tělu pomáhá různým nemocem vzdorovat.

 

Pet můj anděl strážný

 

I když tomu paní Ema příliš nevěřila, psa si na radu svého lékaře skutečně pořídila. S roztomile vypadajícím  Papillonem, malým kontinentálním španělem s jemnou bohatou hedvábnou srstí a ušima připomínajícíma motýlí křídla pookřála. Motýlek Pet s vynikací poslušností paní Emě, jak sama říká rozjasnil svět. Aby spolu mohli trávit co nejvíce času v přírodě pořídila si do batohu skladný,  lehoučký, rychle rozkládací stan s dostatkem prostoru pro oba. Nadšená turistka Ema a zdatný Pet tvoří nerozlučnou dvojku.“Můžeme se o sebe starat navzájem. Kdy jsem naposledy marodila? To vám řeknu docela přesně. Než mi doktor poradil, abych si pořídila psa. Je to takový můj anděl strážný.“ Zvedne svého chlupáče do náruče a mlaskne mu pusu na čumák.