Nehledejte práci, začněte podnikat!

Datum:
30.5.2014 22:13

Pracovních příležitostí je poskrovnu. O podnikání to neplatí.

Že vás nebaví nabízet lidem modré z nebe? Když si Tomio Okamura troufl založit „cestovku“ pro plyšové medvídky, nebraňte se myšlence nabídnout lidem něco lepšího…

Uvažujte! Psi vnáší do našeho života pestrost a změnu. Psi z města se svými majiteli tráví spoustu času na místech, která jsou nepřirozená. Když se dostanou do přírody je to jako zázrak. 

Psi modrého nebe

Na zdánlivě malém zázraku vlastně založila podnikání mladá žena, žijící se svým psem v centru New Yorku.

O volném víkendu vyrazila se svým psem do hor Berkshire Mountains. Reakce psa ve volné přírodě ji ohromila. Nápad byl na světě. Založila firmu Blue Sky Dogs, která organizuje výlety do přírody. 

Původní podnikatelský záměr byl pracovat jen se psy. Brát je na „výpravy“ za město a večer je vrátit jejich majitelům. Při  naplňování se ukázalo, že touha po „dobrodružství“ není cizí ani páníčkům. 

Majitelka Blue Sky Dogs uchopila příležitost za pačesy. Výlety  začala připravovat nejen pro psy, ale také jejich pány. Na nedostatek klientů si nestěžuje. Zájem městských pejskařů, o aktivní pobyt v přírodě předčil původní očekávání. 

„Většina lidí, kteří služby Blue Sky Dogs využívají by sama nic takového nepodnikla. Z počátku si myslí, že dělají něco dobrého pro svého psa, až později si .uvědomí, že se baví taky,“ říká majitelka prosperující agentury. 

 

Řekněte sami! Proč by něco, co funguje za mořem nemohlo obstát u nás? Nabídnout lidem službu, která by je zaujala a odradila od sledování televize nebo vysedávání u počítače by za úvahu stálo.