Nenáročná plemena psů pro zaneprázdněné lidi

Datum:
21.4.2022 12:07
Autor:
Jiřina Houžvičková

foto: pixabay.com/mikefoster

Chcete si pořídit psa, ale děsí vás představa každodenního cvičení, běhání a vyčesávání? Vyberte si plemeno, které je méně náročné na údržbu. Psi, kteří vyžadují méně péče jsou ve všech velikostech, proto si určitě i vy najdete toho pravého. Vždy je ale důležité si před pořízením psa uvědomit, zda se o něj zvládnete starat a že každý nějakou péči potřebuje. 

CHARAKTERISTIKA 

Nejlepší nenáročná psí plemena mívají střední až nižší energetickou hladinu, průměrnou inteligenci a celkově dobré zdraví. Jsou ideální psi, kteří mají rádi sedaví životní styl, jako jsou psi středního věku a starší psi, i když starší psi mohou nakonec potřebovat více zdravotní péče. 

JEZEVČÍK 

Milé a přítulné psí plemeno, které je skvělým společníkem na válení se na gauči. Tento pes se vyskytuje ve dvou velikostech - miniaturní a středně velký. Dlouhosrstí jezevčíci vyžadují o něco více péče než krátkosrstí, nebo drátosrstí. Jezevčíci mohou být tvrdohlavý, proto potřebují alespoň základní výcvik. Toto plemeno obvykle vyžaduje pouze mírné množství pohybu. Nadměrné běhání a skákání může jezevčíkům způsobit zdravotní problémy.

foto: pixabay.com/mrsemilyhopper

CHRT 

Může se vám to zdát neuvěřitelné, ale chrt nepatří k plemenům s vysokou energií. I když jsou to závodní psi, mnohem raději se válí na gauči. Rádi se jednou za čas proběhnou, ale nepotřebují příliš mnoho pohybu. Tento pes je velký, ale ne obří a má celkově dobrý zdravotní stav. 

foto: pixabay.com/JeebyJeeby

FRANCOUZSKÝ BULDOČEK 

Veselý francouzský buldoček je dokonalým společníkem na odpočívání. Patří mezi nejveselejší psí plemena a potřebují jen mírné denní cvičení. Dobře reagují na základní výcvik a má minimální nároky na péči, ale může mít různé kožní problémy. Díky zkrácené tlamě může mít vyšší potenciál pro brachycefalický syndrom. 

Mezi méně náročná plemena patří například čivava, kavalír king charles španěl, westík, grifonek, doga a pudl. 

 

foto: pixabay.com/Mylene2401

zdroj informací: thesprucepets.com/JENNA STREGOWSKI