Není nad to mít psa

Datum:
3.5.2015 18:31

 

Výběr domácích mazlíčků může jednomu zamotat hlavu. Dát průchod přání členů rodiny jsme na nejlepší cestě otevřít si zoopark. 

Že by nikomu nemělo být upíráno právo upřednostňovat co chce je jisté. Domů si můžeme přinést jakékoli zvíře. Počítat, ovšem musíme s tím, že si bude žít svůj život aniž by nám dovolilo se na něm podílet. Znáte snad někoho, kdo by se dokázal doopravdy skamarádit s křečkem nebo potkanem? 

Rozhodnutí nás zřejmě nemine ani v případě, že se do užšího výběru adeptů na domácího mazlíčka dostane pes a kočka. Rozepři mezi pejskaři a milovníky koček vyvolat nechceme. 

Není nad to mít psa

Srovnání lhostejné kočičí netečnosti s bezmezným psím entuziasmem je v zásadě nemožné. Volbu mezi psem a kočkou by mohl usnadnit fakt, že psi mají rodinu, zatímco kočky obsluhující personál. Ve světle této skutečnosti není nad to mít psa. Proč? 

Pes zvyšuje pravděpodobnost, že u sebe uvidíme kladné vlastnosti. Projevují se, když o psa pečujeme. Odrážejí se v tom, jak pes reaguje.       

Život se psem je trvalou a přínosnou lekcí o smyslu týmové práce. Chceme-li, aby s námi pes spolupracoval, podle našich představ  musíme spolupracovat i my s ním. 

Pes je zdrojem štěstí. Zmírňuje pocity osamocenosti. Náš vztah se psem nezná žádná omezení. Představuje útěchu i když prožíváme krušné časy.   

Psi jsou stálí a oddaní, vždy připravení nás chránit. V mnoha směrech ztělesňují vlastnosti, které bychom rádi viděli u sebe i svých partnerů. 

Láska ke psům člověku nabízí i něco navíc. Otevírá prostor pro společný zájem lidí s nimiž bychom jinak neměli nic společného. 

Ať si o tom myslíte cokoliv, -psi kolem sebe šíří dobro, na které lidé slyší.