Nerozluční kamarádi

Datum:
3.12.2014 13:50

Desetiletá Jean pocházela z  Long Islandu ve státě New York, kde žila se svými rodiči a nerozlučným kamarádem, kterého si Stoutovi přivezli z útulku pro opuštěné psy. 

Malá Jean byla astmatička. Uprostřed noci ji zastihla silná dušnost. Snažila se přivolat rodiče, kteří tvrdě spali. Nezbylo jí, než aby si došla pro inhalátor do koupelny sama. Ke skříňce kde ho měla pro případ potřeby uložený, ale nedošla. V koupelně v důsledku silného záchvatu upadla do bezvědomí. 

Její věrný kamarád irský teriér Curley,  který se od ní nehnul ani krok začal silně štěkat. Ve svém volání o pomoc neustal, dokud neprobudil rodiče Jean.

Tatínek vstal, aby se podíval, co se děje? V koupelně na zemi našel bezvládnou Jean. Záchranáři přijeli brzy. Malou Jean se jim podařilo oživit. 

Šťastní rodiče zachráněné Jean pochopili, že Curley je nedocenitelný společník, a příhodu si nenechali pro sebe. 

O ostražitosti irského teriéra se dozvědělo i huntingtonské středisko pro adopci zvířat. Za jeho pomoc při záchraně života mu byla v budově odhalena pamětní deska. 

Příběh holčičky z Long Islandu však šťastný konec neměl. Oslabené srdíčko Jean další těžký astmatický záchvat neustálo. Zastavilo se navždy. 

„Na to už Curleyho pomoc nestačila. Viděli jsme v jeho očích strašný zármutek, že ji podruhé už pomoci neuměl,“ řekla se slzami v očích maminka Ellen Stoutova. „Teď spí každou noc na její posteli.“