Notoričtí psí rváči

Datum:
1.7.2014 14:34

Zdravý, dobře vychovaný pes rvačky nevyhledává.Máte doma notorického rváče, který se vrhá na každého psa bez výběru? V tom případě vás může zajímat, co s tím?Příčinou agresivního chování psa bývá konkrétní důvod. Obvykle předmět, který patří jeho pánovi, obrana území nebo zájem o háravou fenu. Pes se dá zpravidla rychle uklidnit a odvést.Existují ovšem tzv. „notoričtí rváči“, kteří se vrhají na každého psa bez výběru, někteří dokonce i na feny nebo štěňata. Takového psa je dobré nechat nejprve vyšetřit veterinářem. Jeho útočnost může být způsobena chorobou nebo neurotickým stavem a dá se zklidnit léčivy. 

Zdravý rváč

Zdravého rváče nezbývá než převychovat. Převýchova je perná práce. Do již rozpoutané psí šarvátky není možné zasahovat. Je nutné jí předejít. To znamená psa neustále sledovat a jakmile rozpoznáte rostoucí agresivitu musí následovat přísné opatření. Tím je míněno prudké škubnutí za vodítko, ostré pokárání a pokud to nepomůže zatřesení a přitisknutí psa k zemi.

 

Psa „rváče“ nemůžeme nechat volně pobíhat. Je žádoucí mít ho neustále pod kontrolou. Dokud psa nepřevychováte není dobré chodit s ním na procházky za tmy. Rvačka se může strhnout dřív než si sami stačíte všimnout jiného psa.