Obdivuhodná homeopatie

Datum:
9.5.2015 13:33

Homeopatie se s úspěchem praktikuje při léčbě lidí i zvířat. 

Homeopatie byla založena na základním jednotícím principu „podobné se léčí podobným“, což uznával už slavný Hippokrates. 

Krása vědy zvané „homeopatie“ spočívá v jednoduchosti jejích základních principů kombinovaných s důkladně prozkoumanými podrobnostmi, které odborníkovi pomohou ve výběru nejvhodnějšího léčivého prostředku. 

Obdivuhodná homeopatie

Poskytovaná léčba homeopatií pracuje s tělem, když se snaží znovu získat zdraví. Dobrý odborník může číst celou řadu signálů, které nemoc vysílá. 

Homeopatici předpokládají, že pacient má jednu nemoc, jenž může vytvořit několik symptomů a typických znaků. 

Není tajemství, že obecně používané konvenční léky například proti bolesti, zánětu, přecitlivělosti a podobně v podstatě potlačují tělesné reakce. Často se kombinují, aby u jednoho pacienta léčily různé stavy jako artritidu, migrény a hnisavé záněty, neboť každý potřebuje jiný lék. To pochopitelně zvyšuje nebezpečí vedlejších účinků na organismus.   

Jednotlivé léky, které se využívají v homeopatii obsahují nepatrné dávky bylin, minerálů a živočišných produktů, jako je sépiový inkoust nebo včelí jed. Látky jsou mnohokrát naředěny a opakovaně protřepávány, takže se do těla pacienta dostane pouze minimální množství. 

Mimochodem, víte, že vakcinace proti vzteklině u některých zvířat způsobuje mírný zánět mozku, což se může projevit poruchami chování? Slyšeli jste od svého veterinárního lékaře, že nejen v tomto případě mohou dobře fungovat homeopatické léky s úspěchem používané i k léčení poruch osobnosti? Škoda! Vhodná homeopatická léčba navrací zdraví rychleji než jiné léky. 

Homeopatika se mohou kombinovat s naturopatickými a nutričními terapiemi, chiropraxí a jinými manipulativními terapiemi. Spolu s homeopatiky  se mohou používat některé mírné bylinky. Tinktury z bylin se nedoporučují. V silné koncentraci mohou ovlivnit nervový systém.

Homeopatie by se podle odborníků neměla kombinovat s akupunkturou nebo orientální medicínou, protože si jsou ve svém působení podobné a mohly by se narušovat.