Obliba „přinašečů“ vzrůstá

Datum:
7.9.2014 09:54

Retrívři nebo-li přinašeči získávají na oblibě chovatelů.Retrívři jsou, až na jednu výjimku, statní a klidní psi. Vyšlechtění jako pomocníci lovce. 

Retrívři zdatní pomocníci

V amerických podmínkách, zejména na východním pobřeží uloví střelci v krátkém čase velké množství vodních ptáků. To může zvládnout jen silný, vytrvalý a obratný pes, který lovci kořist i spolehlivě přinese. 

Zmíněné vlastnosti se retrívrům hodí i při jiném výcviku. Retrívři mají jemný čich, takže snadnou najdou i ztracené věci. Osvědčili se i po přírodních katastrofách při vyhledávání zasypaných lidí. Tito psi mají skvělou paměť, takže si mohou snadno osvojit nejrůznější povely. Pro svoji přívětivou povahu jsou nejen užitečnými pomocníky, ale také milými společníky. 

Nejoblíbenější plemena 

K nejoblíbenějším plemenům v současnosti patří labradorský a zlatý retrívr. Konkrétně na labradora se vztahuje spousta kladných přívlastků: vodomilný, nepromokavý, vlídný, družný a samozřejmě rodinný. Přitom zůstává spolehlivým všestranným psem pro pole, les i vodu. Za ideálního rodinného společníka je právem považován i klidný, soustředěný, hbitý, vnímavý a nad míru spolehlivý zlatý retrívr,- vyšlechtěný k přinášení vodní pernaté.