Obrana vlastní smečky

Datum:
30.3.2015 07:41

Činy věrných mazlíčků nepřestávají udivovat. 

Psů s vyvinutým pudem pro obranu vlastní smečky připravených zasadit se, o záchranu svého pána není málo. 

O nezměrné oddanosti psa  vypovídá i story od protinožců z Austrálie. Hlavní roli v něm sehrála fenka psíka australského plemene kelpie, která se postavila na obranu svojí paničky po té, co na ni zaútočil jedovatý had. 

Na východoaustralském Zlatém pobřeží, o hady nouze není. Žije tu i východní hnědá zmije s pověstí druhého nejjedovatějšího hada na světě. Její jed působí velmi rychle. Padesát procent lidí uštknutí nepřežije. 

Vědoma si toho musela být i osmašedesátiletá Fay Palethorpeová, na kterou v přítomnosti jejích tří psíků  zaútočila téměř dvou metrová hnědá zmije na zahradě usedlosti. 

Obrana vlastní smečky

Reakcí ženy byl útěk ke němuž se snažila křikem přimět i fenky, které se na hada pohotově vrhly. 

Dvě kelpie paničku uposlechly. Nejmladší Tess, držící zmiji v zubech, urputný souboj vzdát nemínila. Než se zraněná zmije odplazila, kousla fenku do ucha. 

Na rozsáhlém území australského kontinentu se o přetlaku

veterinářů mluvit nedá. Byla neděle, takže nejdřív bylo nutné zjistit, kde je otevřena pohotovost. Čas neúprosně běžel. Než se uštknutou fenku podařilo dopravit na kliniku v Tugunu v dobrém stavu nebyla. 

Záruku, že se Tess po podání protijedu a intravenózní infuzi, aby se jed rychleji vyplavil z těla uzdraví, veterinární lékař Fay Palethorpeové dát nemohl. 

Třebaže si stařenka na pomoc pro svoji Tess musela vypůjčit peníze od syna, nezaváhala. Cítila, že jí dluží za záchranu vlastního života. Na svém pozemku v údolí Tallebudgera žila úplně sama. Kdyby ji zmije uštkla nikdo by jí nepomohl.