Opomíjená nebezpečí

Datum:
8.3.2015 12:14

Psí svěřenci si zaslouží víc, než jen „stolování“ na úrovni. 

Mnoho chovatelů si láme hlavu čím krmit, aby to nezruinovalo domácí rozpočet, a přitom odpovídalo požadavkům psí výživy. 

Opomíjená nebezpečí

O úrovni psího stolování se rodinné debaty nevedou. Psi na venkově se musí nezřídka spokojit s oprýskaným kastrolem. Pro mazlíky zvyklé žít v bytě se nějaká ta miska vždycky najde. Nepatří-li páníčci mezi úzkostlivé

vyznavače čistoty pohled na nejrůznější hrnce, pekáče, mísy a misky může být nejen pro psa přímo odpudivý.

Jaká zdravotní rizika pro zvíře představují zbytky zaschlé nebo zahnívající potravy v nádobě na krmení by vydalo na referát z odborných kruhů. 

Zůstaňme u titulku! Často opomíjené nebezpečí číhá na psy i ve zdánlivě neškodném odpadu z  domácnosti.

Opomíjená nebezpečí

A nejen proto se ptáme, jak příkladně nakládáte s prázdnými konzervami? Kdo odpoví, že konzervu vypláchne a vyhodí do odpadu, který svědomitě třídí může být sám se sebou spokojen, -za předpokladu, že se hladové nebo zvědavé zvíře nedostane do odpadkového koše nebo k igelitovému pytli, který jsme nestačili vynést do popelnice..

Že se psi mohou o nalezené plechovky citelně poranit je bez diskuze. Konzervy s ostrými okraji představují pro zvíře velké nebezpečí poranění jazyka. Malým psům může v plechovce uvíznout i hlava. Při hledání potravy v odpadkovém koši se pes může pochopitelně poranit také o jiné předměty anebo nekontrolovaně pozřít věci, které mu neprůchodní střeva. 

Ať si o životosprávě či úrovni stolování svého čtyřnohého přítele myslíte cokoliv, odpovídající hygiena a předcházení zbytečným úrazům má svoje opodstatnění.