Opomíjené vlastnosti společenských plemen

Datum:
17.9.2014 08:26

Skupina malých společenských plemen vznikla uměle. 

Rozdílné schopnosti malých společenských plemen jsou v podstatě nepřehlédnutelné o fyzické zdatnosti nemluvě. Důvody, proč tomu tak je - nejsou dané jen genetickou výbavou zvířat. 

Malí španělé

Malí španělé mají všechny vlastnosti loveckých psů a mohou se tím pádem i podobným způsobem cvičit

Pudlové

Jsou obecně považováni za přizpůsobivé společníky a hlídače. Mohou to být ovšem i skvělí přinašeči. Pudl přes všechno šlechtění je stále ještě bystrý a učenlivý lovecký pes vhodný pro práci ve vodě. 

Malá tibetská plemena 

Tibetská malá plemena v sobě nezapřou svoje pastevecké předky, grifonci jsou temperamentem blízcí kníračům a pinčům a boston teriér a kromforhrländer prozrazuje svoji příbuznost s teriéry. Všichni ve spolek dobře zvládají správný výcvik pro malá plemena

Opomíjené vlastnosti společenských plemen

Orientální a další plemena

Bišonci, čivavy a orientální plemena, jako je japončík či pekinéz  sice mají dostatek inteligence a temperamentu, ale pro soustavný výcvik jim bohužel chybí fyzické předpoklady.

Zatěžování těchto psíků by proto mělo být uvážlivé a postupné.   

Zdatnost společenských plemen

Fyzická zdatnost drobných společenských plemen obecně pokulhává.  Ke škodě psů se mezi chovateli respektive majiteli příliš nepreferuje stejně jako fakt, že by si pejsci zasluhovali větší pozornost zaměřenou ke každodennímu nezbytnému cvičení. 

Pro pohybové aktivity jsou nejvhodnější procházky s přiměřenými přírodními překážkami a na trhu dostupné hračky podněcující opomíjenou pohybovou aktivitu zvířat.  

 

Možná vás potěší, že řada psích školiček nabízí trénink a hry ve skupinách určených právě a pouze malým plemenům.