Otevřené psí srdce

Datum:
13.11.2014 20:17

Má-li nějaký tvor srdce otevřené pro lásku je to váš pes. 

Za bezpodmínečnou psí lásku čtyřnohý přítel neočekává víc, než vaši pozornost. Jste-li si toho plně vědomi, o to přátelštější a pevnější pouto můžete od svého psa očekávat.  

 Otevřené psí srdce 

Porozumět psům není těžké, pokud se od jejich štěněcího věku budete řídit pravidly, která souvisí s přirozenými potřebami psa v „lidské smečce“. 

  1. Nenechte štěně venčit nebo vychovávat člověkem, který nepatří do jeho rodinné „smečky“. 
  1. Nelitujte a neutěšujte psa, pokud projeví strach. Útěcha nebo nátlak by jeho strach a úzkost zvýšily. 
  1. Pokud vás pejsek při hře nepřiměřeně stiskne zuby hru s ním ihned ukončete rázným hlasovým projevem: „Au!“ V opačném případě riskujete, že bude v kousání či škrábání pokračovat s větší silou v domnění, že si to k vám může dovolit. 
  1. Dovolte štěněti jen to, co hodláte akceptovat v budoucnu. Buďte v tom důslední. Jestliže jednou něco dovolíte a po druhé stejnou věc zakážete zvíře znejistí a nebude vás poslouchat.
  2. Nechcete-li ze svého psa vychovat „křiklouna“ natož „neřízenou střelu“ nenechávejte ho na pospas sobě samému. Dlouhé hodiny bez činnosti a dozoru vedou k tomu, že pes na sebe upozorňuje štěkáním nebo ničením věcí jen proto, aby se v době vaší nepřítomnosti něčím zaměstnal. 

 

Otevřené psí srdce

 

Nutkání pořídit si milého společníka má stále více lidí. Se psem si člověk zřejmě kupuje něco navíc. Lásku, které se mnohým z nás nedostává. Jenže i psí lásku si musíme zasloužit. Čím? Nejen svými znalostmi o potřebách pejska, ale také notnou dávkou zodpovědnosti. Pokud to dokážete,- můžete si být jisti, že vás čtyřnohý přítel nezklame a obohatí vám život.